Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 191 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления ответственности лиц, занимающих ответственное и особо ответственное положение, за совершение коррупционных преступлений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2385а
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 191 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності осіб, які займають відповідальне і особливо відповідальне становище, за вчинення корупційних злочинів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлене необхідністю оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання вчинення корупційних злочинів.

Чинним Кримінальним кодексом України у примітці до статті 45 передбачено перелік корупційних злочинів. Так, відповідно до цієї примітки корупційними злочинами вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368 - 369-2 цього Кодексу.

Очевидно, що вчинення цих злочинів особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченими Законом України "Про запобігання корупції", характеризується підвищеним ступенем суспільної небезпеки. Особливо це стосується службових осіб, які займають відповідальне і особливо відповідальне становище.

Тому логічним і актуальним сьогодні є посилення кримінально-правової відповідальності саме цих категорій службових осіб за вчинення корупційних злочинів. Є підстави вважати, що це сприятиме підвищенню дієвості загальної і спеціальної превенції в механізмі запобігання і протидії корупції.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Головною ціллю та завданням законопроекту є оптимізація кримінально-процесуального механізму протидії і запобігання злочинності у сфері службової діяльності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується доповнити диспозиції статті 191 Кримінального кодексу України новими кваліфікуючими ознаками, які стосуються суб'єкта вчинення злочину, а саме вчинення даного злочину службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище.

Також пропонується в примітках до даної статті визначити поняття таких осіб.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у вказаній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Кримінального кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності у сфері службової діяльності.

 

Народний депутати України

Р. Й. Заставний

Опрос