Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения букмекерской деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.03.2015 № 2385
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування букмекерської діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Розроблення проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування букмекерської діяльності" (далі - проект Закону) обумовлено необхідністю покращення інвестиційного клімату, стимулювання ділової активності, детінізацією вітчизняної економіки.

Згідно Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" букмекерську діяльність віднесено до грального бізнесу, що не відповідає сутності букмекерської діяльності. Букмекерська діяльності є, в першу чергу, інтелектуальною діяльністю, оскільки отримання виграшу за наслідками парі щодо спортивних чи інших подій у високому ступені залежить від знань особи, яка робить ставку, у відповідному виді спорту тощо та її уміння прогнозувати результати таких подій.

Зважаючи на відмінність букмекерської діяльності від грального бізнесу, нагальним є запровадження різних підходів у нормативно-правовому регулюванні такої діяльності, в т. ч. у оподаткуванні букмекерської діяльності та виграшів у букмекерському парі, у парі тоталізатора.

Вдосконалення механізму оподаткування букмекерської діяльності та його лібералізація сприятиме залучення в економіку іноземних інвестицій, зокрема, світових букмекерських компаній, що в умовах економічної кризи видається життєво необхідним.

Крім того, проект Закону усуває ряд колізій та недоліків законодавчої техніки, які наявні у чинній редакції Податкового кодексу України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою вдосконалення юридичного механізму оподаткування букмекерської діяльності та виграшів у букмекерському парі, у парі тоталізатора.

Шляхом досягнення поставленої мети є внесення змін до ст. ст. 57, 134, 136, 141, 164, 165, 167, 170 Податкового кодексу України, що полягають у відокремленні букмекерської діяльності від грального бізнесу, усуненні недоліків законодавчої техніки, зменшенні податкового навантаження на таку діяльність.

3. Правові аспекти

У цій сфері нормативно-правових відносин діють:

Конституція України;

Податковий кодекс України;

Закон України "Про заборону грального бізнесу в Україні".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту, у разі його прийняття Верховною Радою України, не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України і не потребує додаткових витрат з місцевих бюджетів, а також з державних цільових фондів.

5. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

8. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

9. Прогноз результатів

Прийняття Закону України сприятиме покращенню інвестиційного клімату, стимулювання ділової активності в Україні, залученню іноземних інвестицій в економіку України.

 

Народний депутат України

П. М. Кишкар (посвідчення N 134)

Опрос