Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 354 Уголовного кодекса Украины (относительно усиления ответственности за подкуп работника предприятия, учреждения или организации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2384а
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 354 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за підкуп працівника підприємства, установи чи організації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлене необхідністю оптимізації заходів кримінально-правової відповідальності за підкуп працівника підприємства, установи чи організації.

Кримінальна відповідальність за підкуп працівника підприємства, установи чи організації передбачена статтею 354 Кримінального кодексу України. Статтею 45 Кримінального кодексу цей злочин віднесений до категорії корупційних злочинів. Очевидно, що вчинення таких злочинів сьогодні характеризується підвищеним ступенем суспільної небезпеки. Тому логічним і актуальним є посилення кримінально-правової відповідальності за вчинення корупційних злочинів. Є підстави вважати, що це сприятиме підвищенню дієвості загальної і спеціальної превенції в механізмі запобігання і протидії корупції.

Вбачається, що санкція статті 354 Кримінального кодексу не відповідають степеню суспільної небезпеки цього корупційного злочину, а тому потребують змін в сторону посилення покарання за його вчинення. Саме тому пропонується з переліку альтернативних покарань за вчинення даного злочину вилучити можливість застосування штрафу.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Головною ціллю та завданням законопроекту є оптимізація кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується з переліку альтернативних покарань, визначених у санкціях статті 354 Кримінального кодексу України вилучити можливість застосування штрафу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у вказаній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Кримінального кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.

 

Народний депутати України

Р. Й. Заставний

Опрос