Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно разведывательных органов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.03.2015 № 2383
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвідувальних органів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні законодавство України щодо розвідувальної діяльності, яке визначає правові основи діяльності розвідувальних органів України в сучасних умовах, потребує вдосконалення.

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвідувальних органів України" (далі - проект Закону) розроблено для нормативно-правового врегулювання питання застосування органами військового управління розвідки та військовими частинами розвідки Збройних Сил України технічних засобів розвідки та спеціальних технічних засобів, надання права вищезазначеним органам виступати замовниками виготовлення технічних засобів розвідки і спеціальних технічних засобів та визначення особливостей боротьби з міжнародними терористичними та іншими злочинними організаціями.

Планується унормувати також окремі питання мобілізаційної роботи Службою зовнішньої розвідки України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення проекту Закону є підвищення ефективності розвідувальної діяльності розвідувальних органів України шляхом удосконалення правових основ організації і діяльності розвідувальних органів України в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації.

Проектом Закону пропонується внести зміни і доповнення до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про розвідувальні органи України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу".

3. Правові аспекти

У відповідній сфері правового врегулювання діють Конституція України, закони України "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про розвідувальні органи України", "Про контррозвідувальну діяльність", "Про боротьбу з тероризмом", "Про Службу зовнішньої розвідки України" та інші нормативно-правові акти.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребує виділення додаткових бюджетних асигнувань.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Міністерством оборони України, Генеральною прокуратурою України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України немає положень, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

8. Запобігання корупції

У проекті Закону України правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, немає. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

9. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

10. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

11. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

12. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України дозволить вдосконалити діяльність розвідувальних органів України, підвищити ефективність виконання покладених на них завдань.

 

Народний депутат України:

Пашинський С. В.

Левус А. М.

Опрос