Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О бесплатной правовой помощи" (относительно обеспечения прав и свобод внутренне перемещенных лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2373
Дата рассмотрения: 13.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Конституцією України кожному громадянину гарантовано право на правову допомогу.

Однак внаслідок обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України, а також внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим, громадяни України були змушені покинути місця постійного проживання.

У зв'язку з цим, постала потреба у прийнятті нормативно-правового акта, який би передбачав можливість надання безоплатних правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення внутрішньо переміщеним особам з огляду на їх обмежений фінансово-матеріальний рівень забезпечення.

Практика засвідчила, що внутрішньо переміщенні особи потребують правової допомоги при вирішенні питань, які стосуються забезпечення їх тимчасовим житлом, продовженням здобуття освіти, працевлаштування, відновленням втрачених документів та ін.

2. Цілі та завдання законопроекту

Завданням і метою цього законопроекту є забезпечення реалізації гарантованого Конституцією України права на правову допомогу особам, які були вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом запропоновано внести зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу", якими передбачено розширення переліку суб'єктів права на безоплатну правову допомогу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у цій сфері правового регулювання становлять Конституція України, закони України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього проекту Закону дозволить належним чином забезпечити права на правову допомогу особам, які були вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України.

 

Народні депутати України:

Пацкан В. В.

Немиря Г. М.

Рабінович В. З.

Брензович В. І.

Джемілєв М.

Фельдман О. Б.

Суслова І. М.

Тимошенко Ю. В.

Опрос