Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно процедуры рассмотрения вопроса об ответственности Кабинета Министров Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2372
Дата рассмотрения: 13.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією.

Парламентська відповідальність передбачає солідарну відповідальність уряду за проведений політичних курс і здійснювану управлінську діяльність. Регламентом Верховної Ради України передбачена спеціальна процедура розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України.

Однак, деякі норми, зокрема, щодо кількості необхідних підписів для ініціювання питання про відповідальність Кабінету Міністрів України та відповідний "імунітет" Уряду на рік з моменту схвалення Програми діяльності Уряду та можливості розгляду питання не більше одного разу протягом однієї чергової сесії Верховної Ради України не відповідають сучасним реаліям тяжкого соціально-економічного становища держави.

Саме тому, даним законопроектом пропонується спростити спеціальну процедуру розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є спрощення спеціальної процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України, що сприятиме ефективнішій роботі Уряду.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону пропонується виключити положення з Регламенту Верховної Ради України щодо внесення питання про відповідальність Кабінету Міністрів України на розгляд Верховної Ради за пропозицією не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підтриманою їх підписами. Також пропонується виключити положення про те, що питання про відповідальність Кабінету Міністрів України не може розглядатися Верховною Радою більше одного разу протягом однієї чергової сесії Верховної Ради, а також протягом року після схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про Регламент Верховної Ради України".

Прийняття проекту не потребує внесення змін до чинного законодавства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане спрощення спеціальної процедури розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос