Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 15 Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно сохранения льгот членам семей погибших

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.03.2015 № 2371
Дата рассмотрения: 13.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо збереження пільг членам сімей загиблих"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Члени сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на отримання пільг встановлених статтею 15 цього Закону.

Проте всупереч вимогам частини третьої статті 22 Конституції України вищезазначені пільги були суттєво скорочені відповідно до змін внесених Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. N 76-VIII.

Зокрема, в залежність від рішень Уряду поставлено отримання зазначеною категорією осіб низки гарантованих цим Законом пільг, а саме:

- право на безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

- право на безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

- 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

- 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

- 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Зазначені пільги з 1 липня 2015 року будуть надаватись за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що станом на 01.01.2015 становить 1710 гривень. У зв'язку з цим, велика кількість членів сімей загиблих втратить можливість користуватись гарантованими Законом пільгами.

Крім того, з 1 червня 2015 року зазначені особи позбавляються права на отримання безплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання та безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

У зв'язку з цим та відповідно до вимог частини третьої статті 22 Конституції України зазначеним проектом пропонується відновити порушені права членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є посилення соціального захисту членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в частині збереження/відновлення пільг, право на отримання яких мали члени сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до внесення змін Законом України від 28.12.2014 р. N 76-VIII.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України, Закони України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. N 76-VIII.

Прийняття проекту не потребує внесення змін та доповнень до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

З метою фінансування передбачених законопроектом заходів у майбутньому у проекті надано відповідні доручення Кабінету Міністрів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація даного законопроекту призведе до зняття соціальної напруги в суспільстві та сприятиме покращенню матеріального становища членів сімей загиблих.

 

Народний депутат України

В. В. Писаренко

Опрос