Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно изменения зачисления рентной платы за пользование недрами для добычи полезных ископаемых отнесенных к группе сырья для бутового камня и сырья песчано-гравийного

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2370а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зміни зарахування рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин віднесених до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до Закону України від 27 березня 2014 року N 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" було внесено зміни до ст. 263.9.1 внаслідок чого корисні копалини віднесені до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної виключені з переліку корисних копалин місцевого значення.

Станом на сьогодні ст. 252 Податкового кодексу України теж не передбачає поділ таких на корисні копалини місцевого та загальнодержавного значення.

Натомість відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 р. N 827 "Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення" такі корисні копалини відносяться до переліку корисних копалин загальнодержавного значення.

Внаслідок таких змін втрати місцевих бюджетів Закарпатської області від рентної плати за користування надрами на сьогодні становлять 2957600 грн.

Вказані кошти повинні були поповнити бюджети 18 населених пунктів, та використатись для потреб населених пунктів, в тому числі й для відновлення доріг, які знищуються технікою, яка вивозить відповідні корисні копалини.

Тому, для забезпечення реалізації принципу децентралізації фінансових ресурсів необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу України, направивши рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин віднесених до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання бюджетних правовідносин шляхом зарахування рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин віднесених до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

Проект Закону спрямований на забезпечення можливості виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень у вирішенні питань соціально-економічного розвитку територій, та відновлення інфраструктури внаслідок користування та транспортування корисних копалин.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується здійснювати зарахування рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин віднесених до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

У зв'язку з цим пропонується внести відповідні зміни до пункту 5 частини 1 статті 29, пункту 4 частини 1 статті 64, пункту 4 частини 1 статті 66, пункту 3 частини 1 статті 66 Бюджетного кодексу України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у бюджетній сфері.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Бюджетний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових витрат з державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття цього законопроекту позитивно вплине на розвиток та підтримання населених пунктів на території яких відбувається видобування корисних копалин віднесених до групи сировини для бутового каменю і сировини піщано-гравійної. За рахунок отриманих коштів органи місцевого самоврядування будуть в змозі підтримувати належний стан інфраструктури та певних соціальних закладів.

 

Народний депутат України

І. І. Балога

Опрос