Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О защите прав потребителей" (относительно уточнения названия статьи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2366а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо уточнення назви статті)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлене необхідністю оптимізації правового регулювання споживчих правовідносин.

Закон України "Про захист прав споживачів", комплексно регулюючи споживчі правовідносини, передбачає зокрема і способи захисту прав та інтересів учасників цих відносин, правові наслідки порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)". Так у статті 10 цього Закону визначаються не лише безпосередні вимоги споживача про застосування до порушника мір відповідальності та інших способів захисту, але й інші правові наслідки порушення договору.

Загалом, способи захисту цивільних прав та інтересів є водночас і санкціями, і мірами захисту, але лише окремі з них (відшкодування збитків, стягнення неустойки тощо) є мірами (санкціями) цивільно-правової відповідальності. Водночас, усі способи захисту цивільних прав, оперативні та інші санкції мають розглядатися як такі, що охоплюються поняттям "правові наслідки порушення договору".

Однак в законодавстві про захист прав споживачів викладені обставини не враховуються. Так, у ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів", що має назву "Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)", визначаються не лише безпосередні вимоги споживача про застосування до порушника мір відповідальності та інших способів захисту, але й інші правові наслідки порушення договору. З огляду на це, ст. 10 Закону доцільно назвати "Правові наслідки порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)".

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Головною ціллю та завданням законопроекту є вирішення проблем правозастосування, які виникають у споживчих правовідносинах.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про захист прав споживачів", а саме викласти назву статті 10 цього Закону у новій редакції: "Правові наслідки порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правове регулювання у вказаній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України Закону України "Про захист прав споживачів", міжнародних договорів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту сприятиме оптимізації правового регулювання споживчих правовідносин.

 

Народний депутат України

Р. Й. Заставний (посв. N 031)

Опрос