Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно паевого участия в развитии инфраструктуры населенного пункта

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2361
Дата рассмотрения: 11.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту" розроблено у зв'язку із необхідністю вдосконалення окремих положень Закону в частині пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

На даний час органи місцевого самоврядування недоотримують або несвоєчасно отримують до місцевих бюджетів кошти від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту згідно укладених договорів з замовниками будівництва. Зволікання із укладанням даних договорів негативно впливає на соціально-економічний розвиток населених пунктів. Зокрема, ускладнюється фінансування заходів на розбудову інфраструктурних об'єктів населеного пункту, а саме, на будівництво лікарень, дитячих садочків, шкіл та інших споруд.

Саме тому, зазначені зміни нададуть органам місцевого самоврядування та органам державного архітектурно-будівельного контролю додаткових важелів впливу на замовників будівництва щодо своєчасної та повної сплати ними пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Крім того, введення додаткового граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, у свою чергу, передбачатиме стимулювання будівництва нових виробничих потужностей.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Ціль прийняття даного законопроекту обумовлена необхідністю впорядкування окремих питань у сфері удосконалення процедури визначення та сплати замовниками будівництва розмірів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Законопроект має за мету посилення фінансової самодостатності територіальних громад. Досягти цього пропонується шляхом прийняття запропонованих змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад за рахунок своєчасної та повної сплати замовниками будівництва пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Проектом Закону вносяться зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а саме:

доповнення до ст. 39 надає право органам державного архітектурно-будівельного контролю відмовляти у видачі сертифіката у разі відсутності інформації про виконання умов договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста;

зміни та доповнення до ст. 40 нададуть органам місцевого самоврядування додаткові важелі впливу на замовників будівництва щодо своєчасної та повної сплати ними пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та передбачатимуть стимулювання будівництва нових виробничих потужностей за рахунок введення додаткового граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що регулюють правовідносини у цій сфері, є Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного проекту Закону сприятиме зміцненню матеріальної і фінансової основи територіальних громад, дозволить підвищити рівень їх фінансової спроможності та сприятиме створенню передумов для розвитку інфраструктури населеного пункту.

 

Народний депутат України

С. І. Мельник

Опрос