Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 14 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно неначисления штрафных санкций, пени за невыполнение обязательств членами семей военнослужащих, резервистов и военнообязанных в особый период)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2358
Дата рассмотрения: 11.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань членами сімей військовослужбовців, резервістів та військовозобов'язаних в особливий період)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено народним депутатом України з метою ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також процентів за користування кредитом, не лише військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, резервістам та військовозобов'язаним з моменту призову та під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, а й їх дружинам (чоловікам).

Чинним законодавством встановлено, що чоловік і дружина є членами сім'ї та пов'язані спільним побутом, ведуть спільне господарство. Пільги надані військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також процентів за користування кредитом, - не можуть бути застосовані сім'ями військовослужбовців (мобілізованих резервістів та військовозобов'язаних), у яких зобов'язання оформленні на другого з подружжя (дружину / чоловіка).

Наприклад, сім'я отримала кредит на придбання житла. Кредит і придбане житло було оформлене на дружину. Житло використовується для спільного проживання обох членів сім'ї. Кредит також сплачувався обома членами сім'ї. Після призову чоловіка військовозобов'язаного для несення служби в особливий період дружині військовослужбовця відмовляють у наданні пільг щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також процентів за користування кредитом.

З метою усунення соціальної несправедливості та соціальної напруги, яка виникла щодо сімей військовослужбовців, мобілізованих резервістів та військовозобов'язаних, законопроектом пропонується надати пільги щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, не лише військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, резервістам та військовозобов'язаним з моменту призову та під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, а й їх дружинам (чоловікам).

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою проекту акта є вирішення питання надання пільг щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, військовослужбовцям, їх дружинам (чоловікам) з початку і до закінчення особливого періоду, резервістам та військовозобов'язаним, їх дружинам (чоловікам) з моменту призову та під час мобілізації і до закінчення особливого періоду.

Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон) передбачено, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за за користування кредитом не нараховуються.

У зв'язку з цим виникла необхідність внесення змін до Закону шляхом уточнення суб'єктів, що мають право на зазначену пільгу.

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у цій сфері правового регулювання:

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття акта не потребує додаткових видатків державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Стосується компетенції Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та Національного банку України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

10. Вплив реалізації акта на ринок праці

Прийняття акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта усуне соціальну несправедливість та соціальну напругу, яка виникла щодо сімей військовослужбовців, мобілізованих резервістів та військовозобов'язаних, надасть можливість реалізувати пільги щодо ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, сім'ям військовослужбовців з початку і до закінчення особливого періоду, а сім'ям резервістів та військовозобов'язаних з моменту призову та під час мобілізації і до закінчення особливого періоду.

 

Народний депутат України

О. В. Лаврик

Опрос