Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом" (относительно банкротства отдельных предприятий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.03.2015 № 2357
Дата рассмотрения: 09.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (щодо банкрутства окремих підприємств)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Відповідно до Закону України "Про автомобільні дороги" штучні споруди - це інженерні споруди, призначені для руху транспортних засобів і пішоходів через природні та інші перешкоди, а також сталого функціонування автомобільної дороги (мости, шляхопроводи, естакади, віадуки, тунелі, наземні та підземні пішохідні переходи, наплавні мости та поромні переправи, тощо).

Проблема безпечної експлуатації автодорожніх мостів в даний час є вкрай нагальною. Це обумовлено критичним станом автодорожніх мостів та транспортних споруд як складових систем життєзабезпечення на території України, що значно підвищує ризик виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Відповідно до ст. 7 Закону України "Про основу національної безпеки України" вищевикладене може становити загрозу національній безпеці України в економічній та екологічній сферах.

Технічний стан автодорожніх мостів в Україні здебільшого є незадовільним, що становить потенційну загрозу для нормального функціонування споруд, дорожньої мережі та транспортної системи держави. Зростає кількість мостів, що потребують капітального ремонту та реконструкції, в тому числі зруйнованих повністю або частково незаконними озброєними формуваннями в зоні проведення антитерористичних операцій на сході України в 2014 році.

Основною функцією держави, відповідно до законодавства, є забезпечення якісного та кількісного показників, що характеризують функціональну придатність, безпеку експлуатації споруди та її конструкцій, планомірного розвитку мережі інфраструктури, в тому числі мостів, поліпшення їх транспортно-експлуатаційного стану, підвищення безпеки руху та створення для цього належних транспортних умов.

При цьому, окремими найголовнішими складовими даної функції виступають завдання щодо організації будівництва, реконструкції, ремонту мостів та інших штучних споруд за встановленими для них будівельними нормами та державними стандартами.

Отже, у кінцевому рахунку, саме на підприємства відповідної галузі (будівельні, ремонтні, мостобудівні тощо) покладаються завдання щодо будівництва, реконструкції та ремонту відповідних об'єктів.

Відповідно до діючого законодавства витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом мостів та інших штучних споруд, здійснюються за рахунок бюджетних та інших коштів.

Разом з цим, економічна ситуація в Україні протягом останніх років призвела до того, що державні та комунальні підприємства, місцеві органи влади не оплачують виконані роботи через відсутність відповідних коштів, що має наслідком відповідні порушення справ про банкрутство підприємств, невиплату працівникам заробітних плат тощо.

У зв'язку з вищенаведеним, пропонуємо встановити заборону на певний період часу (до 1 січня 2018 року) на порушення справ про банкрутство підприємств, діяльність яких спрямована на будівництво, ремонт та реконструкцію мостів та інших штучних споруд.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Метою проекту Закону України є встановлення заборони на порушення справ про банкрутство підприємств, діяльність яких спрямована на будівництво, ремонт та реконструкцію мостів та інших штучних споруд.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону України передбачається встановити, що справи про банкрутство підприємств, які на підставі відповідної ліцензії провадять діяльність із будівництва, ремонту та реконструкції мостів та інших штучних споруд протягом не менш як 10-річного періоду, середньооблікова кількість штатних працівників яких перевищує 100 осіб та в складі їх дебіторської заборгованості не менше 75 % становлять борги державних структур, не порушуються до 1 січня 2018 року, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Стан нормативно-правової бази

Правовими підставами для розроблення проекту Закону України є Конституція України, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Реалізація положень поданого проекту не потребує внесення змін до законів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація Закону України сприятиме запобіганню закриттю підприємств через невиконання державними та комунальними підприємствами, місцевими органами влади, своїх фінансових зобов'язань; підтриманню мостобудівельної галузі, компаній з багаторічним досвідом роботи, що зарекомендували себе як в радянські часи, так і в часи незалежності України; сприянню відновленню мостів та інших штучних споруд, зруйнованих незаконними озброєними формуваннями в зоні проведення антитерористичних операцій на сході України та розбудови транспортної інфраструктури України в цілому.

 

Народний депутат України

Р. Є. Демчак

Опрос