Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно уточнения сроков военной службы по контракту)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2356а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На даний час на сході України відбувається антитерористична операція. Пройшло вже кілька хвиль мобілізації та частину громадян призваних до лав Збройних Сил України вже було демобілізовано. Це люди з військовим досвідом. Частина з них виказує бажання залишитись у лавах Збройних Сил та продовжити службу за контрактом. Однак, відповідно до діючих законодавчих норм строк військової служби за контрактом в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Тобто фактично контракт підписується на невизначений термін. Саме невизначеність строків слугує приводом відмови багатьох демобілізованих підписувати контракт на продовження служби.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на забезпечення встановлення конкретних термінів військової служби за контрактом під час дії особливого періоду, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", встановивши для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні не менше 1 року. Передбачається також можливість дострокового припинення контракту у разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію. Також врахована можливість продовжити військову службу за контрактом у разі закінчення строку контракту і не завершення особливого періоду на строк від 1 року, але до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень даного законопроекту потребує внесення змін лише до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України дозволить збільшити кількість військовослужбовців за контрактом з досвідом бойових дій у лавах Збройних Сил України.

 

Народний депутат України

Т. М. Чорновол

Опрос