Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно дня фактической демобилизации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 2355а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дня фактичної демобілізації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

14 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято за основу та в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду".

Змінами до статей 36 і 119 Кодексу законів про працю України виключено з підстав припинення трудового договору призову працівника на строкову військову службу та гарантовано збереження на цей час за працівником місця роботи, посади і компенсації середнього заробітку до дня фактичної демобілізації.

Проте, у законодавстві України відсутнє визначення поняття "день фактичної демобілізації", що може призвести до неоднозначного тлумачення відповідних правових норм.

Крім того, змінами до Кодексу законів про працю України не передбачено, що особі з дня її фактичної демобілізації потрібен час для повернення до місця роботи.

Отже, існує необхідність врегулювання цих питань на законодавчому рівні.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Головною метою законопроекту є визначення нового поняття "день фактичної демобілізації".

Крім того, проект має на меті посилення соціальних гарантій для працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Змінами до частини першої статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" після абзацу шостого пропонується доповнити новим абзацом такого змісту:

"день фактичної демобілізації - день, коли особа, призвана на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнята на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, залишає військову частину із зазначенням у наказі командира (начальника) військової частини по стройовій частині про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини".

Частину третю статті 119 Кодексу законів про працю України після слів "дня фактичної демобілізації" пропонується доповнити словами "з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів".

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основними нормативними актами, що регулюють дану сферу правовідносин, є Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме усуненню прогалин у законодавстві щодо визначення поняття "день фактичної демобілізації" та посиленню соціальних гарантій для працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану.

____________

Опрос