Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно стимулирования производства сельскохозяйственной продукции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2351а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Частка сільського господарства у валовому внутрішньому продукті України постійно зростає, однак зростання відбувається повільними темпами та не відповідає економічному потенціалу галузі. У 2014 році сільське, лісове та рибне господарство займало лише 10,2 відсотки у валовому внутрішньому продукті України.

У 2015 році вперше за останні десять років обсяги основних видів виробництва сільськогосподарської продукції зменшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, м'яса вироблено 96,7 відсотки до січня-травня минулого року, молока 95,8 відсотки, яєць - 87,1 відсотки.

Складна фінансова та економічна ситуація в країні дається взнаки і в сільському господарстві. Тому важливими для розвитку галузі є наявність податкових стимулів. Якщо для сільськогосподарських товаровиробників наявний спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість, то податкові преференції у виробників молока та м'яса та м'яса відсутні. З 1 січня 2015 року скасований спеціальний режим фінансової підтримки виробників м'ясо-молочної продукції. Інших механізмів, в тому числі через спрямування на підтримку сільськогосподарських товаровиробників через видатки Державного бюджету не запропоновано.

Тому у законопроекті пропонується встановити пільговий режим оподаткування прибутку сільгоспвиробників та скасування платежів при ввезенні ними устаткування.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає в звільненні від податкового навантаження національного сільгоспвиробника, в першу чергу - виробників м'яса.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Податкового кодексу України, та Додатка до Закону України "Про Митний тариф України", що дозволить стимулювати виробництво м'яса та м'ясної продукції в Україні.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується визначати прибуток до оподаткування сільгоспвиробників та переробних підприємств, виходячи з фінансового результату без коригування на податкові різниці.

Зменшувати податок на прибуток, який підлягає сплаті, на суму земельного податку, що використовується в сільськогосподарському виробничому обороті.

Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та операції з першого постачання на митній території України обладнання для переробки м'яса або птиці, що класифікуються за кодом товарної позиції 8438 50 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування прибуток м'ясопереробних підприємств при умові, що суми коштів, вивільнені від оподаткування, будуть спрямовані переробними підприємствами на збільшення обсягів виробництва, переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов'язаних з основною діяльністю переробного підприємства, та/або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними.

Скасувати 10 відсоткову ставку ввізного мита обладнання для переробки м'яса або птиці, що класифікуються за кодом товарної позиції 8438 50 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України, Закон України "Про Митний тариф України" та Додаток до Закону України "Про Митний тариф України" від 19 вересня 2013 року N 584-VII.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України та Додатка до Закону України "Про Митний тариф України" від 19 вересня 2013 року N 584-VII.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту забезпечить державною підтримкою та економічним стимулювання розвитку національних виробників м'яса та м'ясної продукції для забезпечення внутрішнього ринку даними товарами та збільшення експортного потенціалу країни.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос