Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно обеспечения проведения демаркации украинско-российской государственной границы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.07.2015 № 2348а
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо забезпечення проведення демаркації українсько-російського державного кордону)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо забезпечення проведення демаркації українсько-російського державного кордону)" розроблено в порядку законодавчої ініціативи з метою забезпечення виконання заходів щодо належного інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону та вжиття заходів для посилення його захисту і охорони.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо забезпечення проведення демаркації українсько-російського державного кордону)" підготовлено з метою забезпечення проведення необхідних топографо-геодезичних, картографічних, гідрографічних та інженерних робіт та робіт із землеустрою шляхом збільшення видатків Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Досягнення мети пропонується здійснити шляхом збільшення видатків за бюджетною програмою "Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону" (КПКВК 2755030) на 71849,70 тис. грн. за рахунок розподілу збільшення надходжень до Державного бюджету України в першому кварталі 2015 року.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є:

- Конституція України;

- Бюджетний кодекс України;

- Закон України "Про ратифікацію Угоди між Україною і Російською Федерацією про демаркацію українсько-російського державного кордону";

- Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік";

- Указ Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності" від 24 вересня 2014 року N 744/2014;

- розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року N 443-р "Про позначення українсько-російського державного кордону на місцевості";

- розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року N 439-р "Про затвердження плану заходів щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", введеним в дію Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності" від 24 вересня 2014 року N 744, Кабінету Міністрів України доручено вжити заходів щодо проведення односторонньої демаркації державного кордону України з Російською Федерацією та забезпечення його належного інженерно-технічного облаштування, у тому числі із залученням міжнародної технічної допомоги.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року N 443-р "Про позначення українсько-російського державного кордону на місцевості" Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру визначено відповідальною за виконання плану заходів з проведення робіт із землеустрою, забезпечення виконання топографо-геодезичних, картографічних, гідрографічних та інженерних робіт. Пунктом 3 зазначеного розпорядження доручено забезпечити фінансування заходів з позначення державного кордону у межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на 2015 рік.

Крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року N 439-р затверджено план заходів щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим (надалі - План заходів) та доручено відповідальним органам виконавчої влади забезпечити фінансування Плану заходів у межах видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Також Планом заходів визначено прогнозний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання робіт Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, який складає у 2015 році 76884,00 тис. грн.

Разом з тим відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" за бюджетною програмою "Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону" (КПКВК 2755030) обсяг видатків складає 5034,00 тис. грн., що на 93,45 % менше, ніж передбачено Планом заходів, що не дозволить Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру виконати заплановані заходи у 2015 році в повному обсязі.

У зв'язку із зазначеним вище пропонується за рахунок розподілу збільшення надходжень до Державного бюджету України в першому кварталі 2015 року збільшити видатки за бюджетною програмою "Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону" (КПКВК 2755030) на 71849,70 тис. грн. для забезпечення виконання заходів, спрямованих на облаштування українсько-російського кордону.

5. Прогноз результатів

Прийняття цього законопроекту не спричинить негативних соціально-економічних та інших наслідків та дасть змогу вирішити питання стосовно забезпечення своєчасного проведення робіт з демаркації українсько-російського державного кордону та вжиття заходів для посилення його захисту і охорони.

 

Народні депутати України:

Андрієвський Д. Й.

Шинькович А. В.

Опрос