Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении моратория на повышение цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.03.2015 № 2342
Дата рассмотрения: 06.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту закону України "Про встановлення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття закону України "Про встановлення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги" зумовлено необхідністю зупинити 1 квітня 2015 року підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Існуючий розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до істотного зниження рівня життя громадян України, підвищить соціальну напругу серед населення, а також сприятиме утворенню заборгованості населення перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло-, енергозабезпечення.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законодавчого акта є недопущення зниження рівня життя громадян України, зниження соціальної напруги серед населення, а також сприяння стабільного надходження коштів до організацій, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло-, енергозабезпечення

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

У законопроекті запропоновано запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

4. Правові аспекти

Питання визначення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги визначаються у відповідності до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 47, ст. 514).

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, враховуючи, що для потреб населення Україна має достатньо газу власного видобування, собівартість якого не перевищує 1000 грн.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту буде сприяти зупиненню зниження рівня зубожіння населення та зменшення соціальної напруги в країні, а також виплаті стабільних платежів до компаній, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло-, енергозабезпечення.

 

Народні депутати України

Вілкул О. Ю.

Колєсніков Д. В.

Скорик М. Л.

Дунаєв С. В.

Шуфрич Н. І.

Опрос