Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном антикоррупционном бюро Украины" (относительно отмены предельного возраста пребывания лица на должности Директора Национального антикоррупционного бюро Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.03.2015 № 2339
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (щодо скасування граничного віку перебування особи на посаді Директора Національного антикорупційного бюро України)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

За Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" граничний вік перебування на посаді Директора Національного антикорупційного бюро України становить шістдесят п'яти років.

Відтак, особи які досягли шістдесяти п'яти років, не можуть претендувати на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України, а особа, яка досягла такого віку на цій посаді, підлягатиме звільненню.

Водночас таке обмеження є недостатньо обгрунтованим, оскільки перебування особи на посаді має залежати не від її віку, а від її спроможності за своїми особистими, діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.

У зв'язку з цим убачається доцільним відмовитися від встановленого Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" граничного віку перебування на посаді Директора Національного бюро.

Крім того, названим Законом передбачено, що комісія з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного бюро для проведення конкурсу розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу, однак Законом не визначено таких умов та строків і не передбачено, який орган уповноважений визначати такі умови та строки. Тому вбачається за доцільне врегулювати це питання для забезпечення вчасного і прозорого проведення конкурсного відбору кандидата на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України.

2. Мета і завдання проекту Закону

Метою прийняття Закону є скасування граничного віку перебування особи на посаді Директора Національного антикорупційного бюро України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом передбачається виключити із Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" норму, згідно з якою Директор Національного бюро звільняється з посади в разі досягнення ним шістдесяти п'яти років (зміни до статті 6 Закону). Водночас законопроектом передбачається встановити, що норми Закону України "Про державну службу" щодо граничного віку перебування на державній службі не поширюються на Директора Національного бюро).

Крім того, законопроектом пропонується віднести до відання комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України визначення строків, умов та етапів проведення конкурсу.

Законопроектом також передбачено положення щодо врегулювання Конкурсною комісією питань забезпечення долучення до участі у відкритому конкурсному відборі на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України осіб, які у зв'язку з набрання чинності Законом набудуть права на участь у такому відборі і виявлять бажання взяти в ньому участь.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що належать до предмета правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Реалізація положень Закону, про проект якого йдеться, не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону розширить можливості для добору на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України найкращого кандидата.

 

Народні депутати України

Опрос