Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О санкциях" (относительно принудительного изъятия объектов права собственности Российской Федерации и ее резидентов в пользу государства в связи с нарушением прав и интересов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.07.2015 № 2338а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про санкції" (щодо примусового вилучення об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів на користь держави у зв'язку із порушенням прав та інтересів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Метою розроблення законопроекту є захист національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, її економічної самостійності, а також запобігання порушенню чи відновленню порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави.

Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про санкції" (щодо майна Російської Федерації та її резидентів на території України)" розроблений з метою з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, її економічної самостійності, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави, можуть застосовуватися різноманітні спеціальні економічні заходи.

Прийняття даного законопроекту обумовлено необхідністю врегулювання правових засад, зокрема щодо підстав та порядку застосовування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі - санкцій) та здійснення націоналізації майна в Україні Російської Федерації, як держави-агресора, та її резидентів.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Законопроект розроблено з метою визначення правових засад здійснення застосовування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі - санкцій) та націоналізації майна Російської Федерації та її резидентів (примусового вилучення об'єктів права власності з мотивів суспільної необхідності) в Україні відповідно до статей 41, 85 та 92 Конституції України.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Основні зміни, що вносяться до ст. 4, 5 Закону України "Про санкції" спрямовані на уточнення переліку санкцій та механізму їх застосування, а саме пропонується доповнити ст. 4 пунктом 25 такого змісту:

"примусове вилучення об'єктів права власності Російської Федерації, як держави-агресора, та об'єктів права приватної власності її резидентів з мотивів суспільної необхідності на користь держави у зв'язку із порушенням прав та інтересів України".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У відповідній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти:

Конституція України;

міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Проект Закону відповідає Конституції України, актам законодавства та чинним міжнародним договорам України, стандартам Ради Європи у сфері демократії, верховенства права та прав людини.

Реалізація положень цього законопроекту потребує внесення змін виключно до Закону України "Про санкції" та приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Внесення змін до інших законів України не вимагається.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону забезпечить створення механізму невідкладного та ефективного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав чи недержавних утворень, завдання шкоди життю та здоров'ю населення, експропріацію власності на території України, завдання майнових втрат та створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод.

Прийняття проекту Закону дозволить ліквідувати прогалину у регулюванні цих відносин у законодавстві України, сприятиме захисту національних інтересів, зокрема майнових та соціально-економічних, в умовах зовнішньої агресії.

 

Народні депутати України:

Ляшко О. В.

Вовк В. І.

Скуратовський С. І.

Опрос