Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения надлежащей организации подготовки и проведения выборов народных депутатов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2321а
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення належної організації та проведення виборів народних депутатів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Аналіз практики застосування виборчого законодавства на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року особами, які виявили бажання балотуватися кандидатами у народні депутати України, виборчими комісіями, іншими суб'єктами виборчого процесу та судами свідчить про необхідність вдосконалення окремих положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон), якими регулюється здійснення виборчих процедур, зокрема у частині строків висування і реєстрації кандидатів у депутати. Так, наприклад, передбачені чинною редакцією Закону строки подання документів для реєстрації (закінчується за тридцять днів до дня голосування) та реєстрації кандидатів (закінчується за двадцять п'ять днів до дня голосування) на позачергових, повторних та проміжних виборах депутатів створили суттєві складнощі для своєчасного виготовлення бюлетенів для голосування в загальнодержавному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах. Зазначені строки проектом пропонується скоротити без шкоди інтересам політичних партій та кандидатів.

Також є важливим вдосконалити окремі положення Закону з урахуванням чинного законодавства та практики проведення виборів народних депутатів України, вирішивши на законодавчому рівні низку технічних аспектів підготовки проведення виборів, з метою унеможливлення порушення конституційних виборчих прав громадян та неоднакового застосування виборчого законодавства виборчими комісіями та судами.

Крім того вкрай важливим і актуальним на даний час, враховуючи проведення проміжних виборів народного депутата України 26 липня 2015 року в одномандатному виборчому окрузі N 205 є внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель". Закупівля товарів і послуг для підготовки і проведення виборів в Україні, в тому числі і виборчих бюлетенів, із застосуванням тендерних процедур, передбачених Законом України "Про здійснення державних закупівель", з урахуванням швидкоплинності виборчого процесу і загальних строків їх проведення є практично неможливою.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою проекту Закону є законодавче забезпечення реалізації громадянами України, гарантованих їм Конституцією України виборчих прав на виборах народних депутатів України та однакового застосування законодавства про вибори народних депутатів України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується передбачити право присутності на засіданні окружної чи дільничної виборчої комісії не лише членів виборчих комісій вищого рівня, але і працівників Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців.

Крім того, беручи до уваги, що виборчі процеси з проміжних та повторних парламентських виборів мають бути організовані та проведені в стислий строк (від 53 до 59 днів), окремі зміни до Закону пропонуються щодо унормування строків висування кандидатів у депутати, подання документів для реєстрації та реєстрації кандидатів у депутати на позачергових, повторних та проміжних виборах депутатів.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, законами України "Про вибори народних депутатів України", "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребуватиме змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціальних наслідків

Прийняття законопроекту сприятиме більш якісній організації виборчого процесу, та дозволить забезпечити реалізацію та захист конституційних виборчих прав громадян на більш високому нормативному рівні.

 

Народний депутат України

О. М. Черненко

Опрос