Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О системе гарантирования вкладов физических лиц" относительно увеличения предельного размера возмещения средств по вкладам

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.03.2015 № 2318
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо збільшення граничного розміру відшкодування коштів за вкладами"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Через політичну та економічну нестабільність в країні рівень довіри населення до банківської системи стрімко падає. Як наслідок, люди не бажають вкладати гроші у депозити та масово забирають свої заощадження з банків.

Негативний вплив на життєдіяльність банківської системи мають непрофесійні та безсистемні рішення Національного банку України. Зокрема, неефективне управлінням та нездатність здійснювати належний контроль за діяльністю комерційних банків призвело до банкрутства багатьох із них. В результаті численні вкладники втрачають свої заощадження, а довіра до банківської системи руйнується.

Реалії сьогодення потребують рішучих дій щодо посилення захисту прав вкладників.

В 2012 році Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" була встановлена сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами в розмірі не меншою 200000 гривень.

Зазначений розмір в умовах вищенаведених реалій сьогодення, стрімкої інфляції та з метою надання належних фінансових гарантій вкладникам потребує суттєвого збільшення.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є посилення захисту прав вкладників.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" в частині збільшення граничного розміру відшкодування коштів за вкладами з 200000 до 500000 гривень.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Прийняття проекту не потребує внесення змін та доповнень до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація даного законопроекту призведе до зняття соціальної напруги та сприятиме посиленню довіри громадян до вітчизняної банківської системи.

 

Народний депутат України

В. В. Писаренко

Опрос