Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 119 Кодекса законов о труде Украины (относительно работников частных лиц - предпринимателей, призванных на военную службу)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.07.2015 № 2317а
Дата рассмотрения: 08.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю" (щодо працівників приватних осіб - підприємців, призваних на військову службу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Працівники приватних осіб - підприємців, які призиваються на військову службу, виявилися законодавчо незахищеними. Гарантії захисту прав військовослужбовців строкової служби та мобілізованих на особливий період, згідно статті 119 Кодексу законів про працю не закріплюються за працівниками фізичних осіб - підприємців (закріплюється лише за працівниками … на підприємстві, в установі, організації); положення статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" якими надаються додаткові гарантії приватним особам - підприємцям, не відносяться до їхніх працівників.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю" (щодо працівників приватних осіб - підприємців, призваних на військову службу)" закріпить за працівниками приватних осіб - підприємців такі ж права як і за працівниками підприємств, установ, організацій в разі їх призову (мобілізації) на військову службу.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 119 Кодексу законів про працю, а саме третій та четвертий абзаци, після слова "власності", через кому, доповнити словами та розділовими знаками "або працювали в фізичних осіб - підприємців.".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету. Фінансування згідно розпису Державного бюджету України на 2015 рік, подальший об'єм фінансування залежить від тривалості особливого періоду, кількості хвиль мобілізації, загальної кількості таких мобілізованих осіб, що до того працювали у фізичних осіб - підприємців.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація зазначеного законопроекту сприятиме забезпеченню належного соціального захисту прав військовослужбовців, що проходять військову службу та були призвані з посади найманого працівника фізичної особи - підприємця.

 

Народний депутат України 

Т. Пастух

Опрос