Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения недвижимого имущества, отличного от земельного участка)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.03.2015 № 2316
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Змінений податок на нерухомість безумовно має підвищити надходження до Державного бюджету України. Однак, якими силами!? Введення змін до податку на нерухомість все-таки відіб'ється на добробуті малозабезпечених категорій громадян (пенсіонери, молодь) та на так званому середньому класі. Зростання податкового тягаря, який може у результаті стати для багатьох просто непосильним. Наприклад, хтось отримає квартиру у спадок чи бабуся пенсіонерка, яка живе в багатокімнатної квартирі в центрі Києва, їй не по кишені буде платити великі податки. У такому випадку, багатьом доведеться переїжджати в менш престижні райони, що не дуже зручно, і не дуже приємно. Застосування внесених у Податковий кодекс змін в сфері оподаткування нерухомості може найсильніше вдарити саме по громадянам середнього класу. Адже багато людей, що відносяться до цього шару населення зараз купують квартири, так як можуть собі дозволити поліпшення житлових умов. А от чи зможуть вони потягнути збільшення податкового навантаження, на це питання зараз дуже складно відповісти.

Крім того, ніхто не розглядає співвідношення впливу введення нової системи оподаткування та величини прожиткового мінімуму, який, між іншим, з минулого року залишився незмінним.

2. Цілі і завдання та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести уточнення до Податкового кодексу у питання оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Бюджетний кодекс України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону забезпечить досягнення відносної соціальної справедливості, зменшить податкове навантаження на нижчий та середній прошарки суспільства.

 

Народні депутати України:

Барна О. С. (посвідчення N365)

Барна С. С. (посвідчення N 098)

Юрик Т. З. (посвідчення N 165)

Опрос