Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания и функционирования индустриальных парков

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.03.2015 № 2308
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення та функціонування індустріальних парків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення та функціонування індустріальних парків обумовлена недосконалістю норм чинного законодавства, зокрема в частині визначення оптимальних норм залучення інвестицій, необхідних для облаштування індустріальних парків та об'єктивними проблемами в оптимізації забезпечення ефективного і раціонального використання земель промислових підприємств, розвитку промислового виробництва.

Автори законопроекту вважають, що запропоновані зміни сприятимуть активізації інноваційно-інвестиційного потенціалу та підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції індустріальних парків на внутрішньому і зовнішніх ринках, а також створять можливості оцінювати та приймати оптимальні рішення по використанню вже існуючих преференцій інвесторам та розмежувати їх застосування для промислових підприємств і для науково-дослідницьких компаній. Це суттєво знизить реальні витрати суб'єктів підприємницької діяльності та створить привабливий інвестиційний клімат для інвесторів.

2. Мета і завдання законопроекту.

Мета законопроекту полягає у необхідності спрощення правил створення індустріальних парків і управління ними для забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, активізації інвестиційно-іноваційної діяльності, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Завданням законопроекту є розширення правових засад створення та функціонування індустріальних парків в Україні. В такий спосіб інвестори (особливо іноземні) отримають можливість знизити ризик, пов'язаний з нестабільністю ведення бізнесу в країні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, що дозволить розширити можливості облаштування і освоєння земельних ділянок для здійснення промислової та іншої господарської діяльності, а також внести зміни до Закону України "Про індустріальні парки", що надасть можливість врегулювати суспільні відносини між ініціаторами створення, керуючою компанією та учасниками індустріального парку.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання є Закон України "Про індустріальні парки", Земельний кодекс України.

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта.

Прийняття законопроекту забезпечить стимулювання промислового виробництва, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, вирівнювання економічного розвитку регіонів. Індустріальні парки є досить перспективними проектами та економічно вигідними як для підприємств, так і для держави.

Головною перевагою індустріальних парків в порівнянні з іншими подібними чинними в Україні економічними механізмами (спеціальними економічними зонами, територіями пріоритетного розвитку, технологічними та науковими парками) стане більша іноваційно-інвестиційна активність та досконала система організаційно-інформаційних механізмів стимулювання процесу їх створення та функціонування.

Розвиток діючих індустріальних парків та створення нових дозволяє економічно та естетично структурувати населені пункти, звільнити міста від промислового виробництва.

 

Народні депутати України:

П. М. Ванат (посвідчення N 045)

О. В. Романовський (посвідчення N 431)

Р. М. Сольвар (посвідчення N 295)

Опрос