Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных лотереях в Украине" (относительно введения государственной монополии на осуществление лотерейной деятельности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2307а-1
Дата рассмотрения: 23.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Діяльність грального бізнесу в Україні заборонена відповідно до Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні". В той же час існують нормативні акти, які регулюють діяльність лотерей в Україні. До них, зокрема, відноситься, Закон України "Про державні лотереї в Україні". Законом встановлено державну монополію на проведення лотерей. Однак, в реальності проведення лотерей фактично встановлено монополію трьома приватними операторами: ТОВ "М.С.Л.", ПрАТ "Патріот", ПІІ "УНЛ". Чинною нормою закону встановлено, що "оператор лотерей повинен мати досвід випуску та проведення державних лотерей на лотерейному ринку України не менше 10 років". Тобто, чинне законодавство встановлює фільтр для заходу на ринок у вигляді наявності 10 - річного терміну досвіду діяльності на лотерейному ринку України.

Ринок лотерей є досить великим за об'ємом. Так, у 2013 році операторами державних лотерей було прийнято ставок на загальну суму 9069 млн. грн., з них направлено до призового фонду 7319 млн. грн., сплачено податків до бюджету 321 млн. грн. та 1429 млн. грн. залишилося у вигляді доходу операторів державних лотерей в Україні.

Державний бюджет від проведення державних лотерей отримує лише 3,5 % від загального обсягу ставок. Для прикладу, в США та Фінляндії - 30 %, Італія - 15 % від валового обсягу). В той же час в Україні базою оподаткування лотерей визначено кошти, які залишаються у оператора після формування призового фонду лотереї.

Задля введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності в Україні й було розроблено цей законопроект.

2. Мета акта і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" розроблено з метою введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності в Україні.

Завданням прийняття проекту Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" є збільшення надходжень від лотерейної діяльності до державного бюджету України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Пропонується внести зміни до пункту 8, 11 статті 1 Закону "Про державні лотереї", виклавши її в такій редакції:

"Стаття 1. Визначення термінів

8) лотерейний білет - бланк документа суворого обліку, виготовлений відповідно до вимог законодавства та виключно на державних підприємствах Міністерства фінансів України, наявність якого засвідчує внесення гравцем лотереї ставки і надає право одержати приз відповідно до умов проведення лотереї. Державна лотерея може проводитись тільки з застосуванням лотерейних білетів.

… 11) Організатор державних лотерей - юридична особа, яка є на 100 відсотків належна державі та визначається відповідно до ст. 6 цього Закону".

Також пропонується внести зміни в частину першу статті 6, виклавши її в наступній редакції:

"Стаття 6. Оператори державних лотерей

1. Операторами державних лотерей можуть бути комерційні банки, які на 100 відсотків належать державі, а також Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта".

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Проект Закону "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" призведе до введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності в Україні.

Реалізація проекту Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо введення державної монополії на здійснення лотерейної діяльності)" спричинить збільшення надходжень від лотерейної діяльності до Державного бюджету України.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко

Опрос