Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для внедрения благотворительных текстовых сообщений

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2297
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень" (далі - проект Закону України) розроблено з метою усунення податкового навантаження та запровадження в Україні ефективного і дієвого засобу для збору коштів на благодійні цілі.

Благодійні текстові повідомлення - один із найсучасніших інструментів збирання благодійних пожертв, який набув популярності у світі. Простий і зручний у використанні, він дає користувачеві мобільного телефону змогу у будь-який час, у будь-якому місці підтримати добру справу.

Як показує практика та останній приклад збору благодійних пожертв на потреби української армії, послуги мобільного зв'язку, зокрема текстові повідомлення, є найпростішим та найдоступнішим засобом для перерахування коштів на благодійність.

Внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" дозволить надати законодавче визначення благодійних текстових повідомлень та прямими нормами законодавства звільнити такий вид благодійності від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

2. Цілі та основні завдання прийняття законопроекту

Проект Закону України розроблений з метою реформування діючого законодавства для створення сприятливих умов для впровадження і розвитку благодійності шляхом надсилання текстових повідомлень.

Запропоновані законопроектом зміни дозволять звільнити благодійні текстові повідомлення від оподаткування, що забезпечить перерахування на благодійність всієї заявленої абонентом суми і надасть можливість операторові телекомунікацій компенсувати податки, що були сплачені в момент отримання ним передплати від абонента.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону України передбачається внести зміни до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" з метою надання визначення благодійних текстових повідомлень та звільнення такого виду благодійності від оподаткування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Закон України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Внесення змін також потребує Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Враховуючи, що через суттєве податкове навантаження на даний момент збір коштів через благодійні текстові повідомлення не відбувається, впровадження запропонованих змін у законодавство не призведе до втрат бюджету від податкових надходжень. При цьому, реалізація законопроекту додаткових витрат з бюджету не потребує.

6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень" дозволить звільнити від оподаткування та популяризувати сучасний і прозорий вид збору благодійних коштів.

Оскільки благодійні текстові повідомлення будуть звільнені від оподаткування, що надасть можливість перераховувати на благодійні цілі всю заявлену абонентом телекомунікацій суму, та враховуючи популярність мобільного зв'язку і легкість здійснення пожертв, то саме цей вид здійснення благодійності має всі шанси стати досить популярним та справжньою альтернативою нерідко непрозорому та шахрайському стихійному збору коштів у благодійні скриньки.

 

Народні депутати України:

Войцеховська С. М.

Кірш О. В.

Єфремова І. О.

Опрос