Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Заключительные положения Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно поэтапного повышения размера минимальной заработной платы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2293
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо поетапного підвищення розміру мінімальної заробітної плати"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Катастрофічним падінням рівня життя працюючого населення, поглибленням бідності серед молоді, багатодітних сімей внаслідок штучного замороження мінімальної заробітної плати в розмірі 1218 грн. (на рівні грудня 2013 року), яке відбувається на фоні зростання цін на товари і послуги, підвищення комунальних тарифів, девальвації гривні. Така політика, власне, є порушенням Конституції України в частині недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян, зокрема права на достатній життєвий рівень.

Сьогодні державна соціальна гарантія - мінімальна заробітна плата на 400 гривень є меншою за фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб (1611,48 грн.), розрахований Міністерством соціальної політики України, і становить майже 40 в місяць, що в 7 разів нижче ніж в Естонії, Словаччині, Угорщині, Чеській Республіці, в 15 - 30 разів - менше ніж в Австрії, Люксембурзі, Німеччині, Франції. Українська мінімальна зарплата втричі нижче визначеного ООН рівня злиденності - 5 доларів США на день поріг, за яким прірва бідності.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення наближення мінімальної заробітної плати до її реального розміру та відповідності стандартами в оплаті праці країн Євросоюзу, задля підтримання платоспроможності громадян і відновлення економічної активності виробничої сфери економіки.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Пропонується доповнити Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" новим пунктом такого змісту:

"31. Кабінету Міністрів України до 15 травня 2015 року внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції змін до Державного бюджету України на 2015 рік щодо поетапного підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня 2015 року з урахуванням індексу споживчих цін за 2014 та 2015 роки".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України "Про оплату праці", "Про Державний бюджет України на 2015 рік" тощо.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація законопроекту сприятиме наближенню мінімальної заробітної плати до її реального розміру, відповідності стандартам в оплаті праці країн Євросоюзу та підвищенню рівня життя населення України.

 

Народний депутати України

С. С. Березкін

Опрос