Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно реализации права на приватизацию жилья жильцами общежитий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2283а
Дата рассмотрения: 03.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо реалізації права на приватизацію житла мешканцями гуртожитків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зміни, запропоновані до Законів України, які закріплюють права мешканців гуртожитків, покликані реформувати інститут приватизації приміщень у гуртожитках державної форми власності.

Головна перевага запропонованого порядку приватизації - це спрощення процедури, яке призведе до її темпорального скорочення, а відтак забезпечить більш ефективну реалізацію права мешканців гуртожитків на приватизацію приміщень в них.

Прийняття даних змін до законодавчих актів забезпечить також більш організоване і централізоване сприяння органів влади здійсненню права мешканців на приватизацію, внаслідок чого громадяни, які раніше не мали власного житла, отримають право володіти, користуватись і розпоряджатись власним житлом.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою запропонованих змін є спрощення і скорочення процедури, необхідної для реалізації права на приватизацію житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках.

Основним способом досягнення поставленої мети є залучення до процедури приватизації Фонду державного майна України шляхом віднесення до його повноважень прийняття рішень про приватизацію громадянами житлових та нежитлових приміщень у гуртожитках державної форми власності, які не було передано до власності територіальних громад.

Таким чином, зникає необхідність передачі гуртожитків державної форми власності у власність територіальних громад з ціллю зробити можливим проведення приватизації, яка, згідно із запропонованими змінами, відбувається саме на підставі дозволу на це територіального органу Фонду державного майна України.

3. Правові аспекти

Зазначена сфера суспільних відносин регулюється Житловим кодексом України, Законами України "Про Фонд державного майна України", "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме збільшення бюджетних видатків.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України потребує погодження з Фондом державного майна України.

6. Регіональний аспект

Запропоновані зміни скоротять витрати місцевих бюджетів на утримання, ремонтування та інше обслуговування гуртожитків, а окрім того поліпшать ситуацію із забезпеченням громадян власним житлом у регіонах.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону забезпечить раціональне та ефективне використання ресурсів державного житлового фонду, а також забезпечить власним житлом громадян, які ним не наділені.

 

Народний депутат України

А. Є. Білецький
О. М. Петренко

Опрос