Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно уплаты предприятиями единого социального взноса по месту их расположения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2281
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо сплати підприємствами єдиного соціального внеску за місцем їх розташування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зумовлена тим, що, зокрема, підприємства, виробничі потужності яких працюють у відповідних населених пунктах, юридично зареєстровані в інших регіонах, де й проводиться сплата єдиного соціального внеску. Зважаючи на те, що працівники вказаних підприємств проживають за місцем фактичного розташування відповідного підприємства, вони звертаються за нарахуванням пенсій до управління пенсійного фонду України відповідного населеного пункту.

Запропонованими змінами надається можливість юридичним особам сплачувати єдиний соціальний внесок за місцем проведення діяльності, що надасть змогу збільшити забезпечення виплати пенсій у населених пунктах, де вони розташовані, за рахунок цих коштів, у тому числі особам, які працюють на зазначених виробничих потужностях.

Зважаючи на вищевикладене, у зв'язку з необхідністю передання відповідних коштів в регіони, утвердження соціальної справедливості та пропорційності, пропонується сплачувати юридичними особами єдиний соціальний внесок за місцем розташування їх виробничих потужностей.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету зобов'язати юридичні особи сплачувати єдиний соціальний внесок за місцем розташування виробничих потужностей підприємств. Завданнями законопроекту є покращення якості обслуговування застрахованих осіб, уникнення бюрократизму та затягування під час нарахування пенсій, утвердженню соціальної справедливості, рівності та стабільності в суспільстві.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті пропонується зобов'язати юридичні особи сплачувати єдиний соціальний внесок за місцем розташування їх виробничих потужностей.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України у 2015 році та в подальшому.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє покращенню якості обслуговування застрахованих осіб, уникненню бюрократизму та затягування під час нарахування пенсій, утвердженню соціальної справедливості, рівності та стабільності в суспільстві.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос