Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно выполнения обязательств экспедиторами

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2275а
Дата рассмотрения: 03.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання зобов'язань експедиторами"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання зобов'язань експедиторами" розроблено з метою комплексного забезпечення вирішення питання гарантування виконання зобов'язань експедиторами за виконані перевезення вантажів.

Необхідність прийняття законопроекту викликана численними зверненнями суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у галузі вантажних автоперевезень, стосовно невиконання експедиторськими компаніями обов'язків щодо сплати коштів перевізникам за надані послуги з перевезення вантажів та, як наслідок, неможливість сплати перевізниками податків до бюджетів усіх рівнів.

Законодавче врегулювання діяльності експедиторів буде кроком на шляху гарантування виконання зобов'язань експедиторами під час надання транспортно-експедиторських послуг та вирішення існуючого конфлікту інтересів між суб'єктами цього ринку.

2. Цілі і завдання прийняття проекту акта

Ціллю проекту є запровадження механізму гарантування виконання зобов'язань суб'єктами господарювання, які надають транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом запропоновано внесення відповідних змін до статей 6 Законів України "Про транспортно-експедиторську діяльність" та "Про автомобільний транспорт", якими передбачається ведення та оприлюднення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті на офіційному веб-сайті переліку експедиторів, що надають транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті.

Згідно запропонованим нормам експедитор повинен мати підтвердження стабільного фінансового становища. Ця сума забезпечувала б погашення заборгованості перед замовником послуг та автомобільним перевізником.

Також проектом передбачено запровадити норму, згідно з якою транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті не можуть надаватися суб'єктами господарювання, які не включені до переліку.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначені питання регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України "Про транспортно-експедиторську діяльність" та "Про автомобільний транспорт".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання зобов'язань експедиторами" узгодить між собою інтереси всіх ланок залучених до замовлення, організації та безпосереднього виконання перевезень вантажів за рахунок введення переліку експедиторів, які надають транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті, що дозволить вирішити існуючий конфлікт інтересів між суб'єктами ринку вантажних перевезень.

 

Народний депутат України 

О. Кужель

Опрос