Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О частной ветеринарной практике

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2273а
Дата рассмотрения: 03.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про приватну ветеринарну практику"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

У сучасному економічно-правовому житті розвинутих країн поряд з органами влади, бізнес-структурами і громадськими організаціями окремо виділяють особливий елемент, який отримав назву "вільні професії". Особливість статусу вільних професій обумовлена роллю, яку вони відіграють у житті суспільства, і закріплюються в законодавстві. Вільні професії знаходяться на своєрідній межі між: владою, бізнесом та громадськими організаціями.

З огляду на світовий досвід, потрібно надати громадським організаціям функції самоврядування в професії й створити рівень діяльності ветеринарної служби відповідно до вимог і стандартів Міжнародного епізоотичного бюро (МЭБ), а також установити на законодавчому рівні приналежність професії ветеринарного лікаря до категорії так званих "вільних професій", за аналогією із країнами Євросоюзу.

З огляду на ратифіковані Україною міжнародні вимоги й норми, членство України у ВТО й беручи до уваги досвід країн Європейського союзу, у яких ветеринарна служба контролює все ланки продовольчої продукції від поля до стола споживача, сприяння прискоренню гармонізації ветеринарного законодавства України з відповідним законодавствам ЄС у частині визначення компетенції й повноважень ветеринарної служби в сфері безпеки продовольства надасть можливість Україні підвищити стандарти якості на ринку ветеринарних послуг.

Пропонується врахувати досвід розвинених європейських країн і сприяти реформуванню ветеринарної служби з метою поступового переведення лікувальної роботи в компетенцію ліцензованих приватних практикуючих лікарів. Для цього необхідно установити єдину саморегулюючу систему діяльності практикуючих ветеринарних лікарів (понад 20 тисяч фахівців) встановлення єдиних етичних та кваліфікаційних норм і правил, у тому числі обов'язкове підвищення кваліфікації, відповідальність за контроль якості, надаваних ветеринарних послуг і професійне поводження ветеринарних лікарів.

2. Мета прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є сприяння реалізації політики діяльності приватної ветеринарної практики України на засадах незалежності, гуманізму, професійності і самоврядування. Запровадження механізму поступової заміни виконавця державних програм протиепізоотичних заходів за прикладом розвинених країн.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект спрямований на реалізацію розвитку бізнесу, загальнодержавного курсу створення, за аналогією із країнами Євросоюзу, належного рівня діяльності ветеринарної служби, в тому числі її приватної складової.

4. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України "Про ветеринарну медицину".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація проекту Закону України "Про приватну ветеринарну практику" буде сприяти можливості впливу на удосконалення роботи органів державної влади та взаємодії приватних лікарів ветеринарної медицини із представниками державних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування в управлінні державними і громадськими справами у сфері ветеринарної медицини, що в цілому буде позитивною тенденцією для її розвитку та забезпечення високого рівня надання ветеринарних послуг для населення України.

 

Народні депутати України

Бакуменко О. Б.

Кучер М. І.

Юрчишин П. В.

Лунченко В. В.

Опрос