Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О численности Вооруженных Сил Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.03.2015 № 2269
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про чисельність Збройних Сил України"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

З метою забезпечення виконання Збройними Силами України функцій щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, відповідно до вимог Конституції України та Закону України "Про Збройні Сили України" є необхідність правового врегулювання чисельності Збройних Сил України.

Верховною Радою України була затверджена чисельність Збройних Сил України у 2012 році у межах 184 тис. осіб.

З початком особливого періоду, враховуючи загрози національній безпеці України у воєнній сфері, які носять довгостроковий характер, у Збройних Силах України формуються два управління оперативних командувань, одинадцять бригад, чотири полки, вісімнадцять батальйонів, шістнадцять окремих рот та тринадцять взводів різного призначення.

Для своєчасного розгортання визначеного угруповання військ (сил) Збройні Сили України необхідно утримувати в чисельності 250 тисяч осіб.

Крім того, чисельність особового складу Збройних Сил України в особливий період не є сталою та постійно змінюється відповідно до змін воєнно-політичної обстановки в залежності від прийнятих рішень та проведених заходів мобілізації. Тому чисельність Збройних Сил України в особливий період пропонується збільшувати на кількість особового складу, призваного на військову службу під час мобілізації.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено Міністерством оборони України з метою правового врегулювання чисельності Збройних Сил України, яка забезпечить своєчасне розгортання визначеного угруповання військ (сил) для стримування, відсічі збройній агресії та ліквідації (локалізації, нейтралізації) збройного конфлікту.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається затвердити чисельність Збройних Сил України у кількості, яка не перевищує 250000 осіб, у тому числі 204000 військовослужбовців.

При цьому законопроектом передбачено, що в особливий період чисельність Збройних Сил України збільшуватиметься на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів Президента України про мобілізацію, затверджених законами України.

4. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Закони України "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України".

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація цього Закону буде здійснюватися в межах асигнувань, передбачених для Міністерства оборони України у Державному бюджеті України на 2015 рік.

6. Прогноз результатів

Реалізація Закону України "Про чисельність Збройних Сил України" надасть можливість визначити на законодавчому рівні чисельність Збройних Сил України, що дозволить їм виконувати функції, які покладені на них відповідно до Конституції України.

 

Міністр оборони України 

С. Полторак

Опрос