Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 1 Закона Украины "О введении моратория на принудительную реализацию имущества"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.02.2015 № 2264
Дата рассмотрения: 28.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" розроблено Фондом державного майна України з метою забезпечення виконання пункту 23е Меморандуму про економічну та фінансову політику для стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Існує низка проблемних питань, щодо погашення заборгованості за використаний природний газ, які можливо вирішити шляхом внесення до Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна". На сьогодні заборгованість підприємств теплокомуненерго, які належать до державної форми власності (комунальної) або у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" становить близько 1,5 млрд.грн. Однак, Компанія позбавлена дієвих інструментів стягнення заборгованості та впливу на підприємства боржників, на які поширюється дія Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", зокрема державні (комунальні) підприємства та господарські товариства з державною часткою не менше 25 % статутного капіталу.

З огляду на критичний рівень заборгованості споживачів перед Компанією за спожитий природний газ, зважаючи на необхідність гарантованого забезпечення споживачів України природним газом, необхідно на законодавчому рівні врегулювати питання захисту економічної та енергетичної безпеки, та важелів впливу для стягнення заборгованості.

З метою покращення фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" пропонується доповнити Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" шляхом обмеження мораторію на відчуження майна боржників, які не мають загальнодержавного або соціально значення, одночасно зберігши такий мораторій для майна НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх компаній.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є стабілізація фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", досягнення якої можливе шляхом надання Компанії дієвих інструментів стягнення заборгованості споживачів за природний газ та ефективних механізмів впливу на підприємства-боржників.

Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".

2. Правові аспекти

Проектом Закону вносяться зміни до Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".

Проектом Закону передбачається обмеження мораторію стосовно підприємств, які мають заборгованість за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" та її дочірніми компаніями, але не мають загальнодержавного та соціального значення.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього проекту Закону не потребує додаткових матеріальних витрат з Державного бюджету України. Прийняття проекту Закону сприятиме стабілізації фінансового стану НАК "Нафтогаз України".

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 28 лютого 2015 р.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні положення, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань згідно з вимогами Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Досягнення поставлених цілей стосовно покращення фінансового стану НАК "Нафтогаз України" шляхом зменшення заборгованості перед Компанією за спожитий природний газ можливе лише шляхом розроблення та прийняття проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".

Проект Закону відповідає принципам державної регуляторної політики.

Проект Закону створить умови для покращення фінансового стану НАК "Нафтогаз України" шляхом зменшення заборгованості перед Компанією за спожитий природний газ.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не має впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дасть змогу покращити фінансовий стан НАК "Нафтогаз України" шляхом зменшення заборгованості перед Компанією за спожитий природний газ.

 

В. о. Голови Фонду
державного майна України 

Д. Парфененко

Опрос