Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 5 Закона Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" (относительно социальной защиты детей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.02.2015 № 2263
Дата рассмотрения: 28.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (щодо соціального захисту дітей)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено з метою соціального захисту дітей під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям шляхом продовження доплати на дітей віком до 18 років з 2016 року.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту акта є підвищення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Проектом акта пропонується з 01 січня 2016 року продовжити доплату на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпечених сімей віком до 13 та від 13 до 18 років, у розмірі 250 гривень та 500 гривень відповідно.

3. Правові аспекти

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Доплата на дітей, які виховуються в малозабезпечених сім'ях, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інваліда, тимчасової допомоги дітям. Додаткова потреба бюджетних коштів в умовах 2015 року на 2016 рік становитиме близько 2 млрд. грн. (із них 267 млн. грн. на доплату на дітей до 3 років та 1,7 млрд. грн. на доплату на дітей від 3 до 18 років).

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України; Міністерством фінансів та Міністерством юстиції - із зауваженнями, які враховані.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Законопроект не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття запропонованих змін дозволить покращити соціальний захист малозабезпечених сімей з дітьми та забезпечить належну державну підтримку таких родин.

 

Міністр соціальної політики України 

П. Розенко

Опрос