Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно государственных инвестиционных проектов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2258
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державних інвестиційних проектів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державних інвестиційних проектів)" розроблено на виконання Матриці стратегічних та інституційних реформ, узгоджених із Світовим банком для надання Україні чергового траншу фінансової допомоги (Другої позики на політику розвитку, 500 млн. доларів США) та на виконання частини восьмої пункту 2 доручення Кабінету Міністрів України від 05.05.2014 N 17413/0/1-14 до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 N 385.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою внесення змін до Бюджетного кодексу є створення ефективної та прозорої системи управління державними інвестиціями, яка дозволить забезпечити обґрунтованість та прозорість прийняття рішень щодо фінансування державних інвестиційних проектів, стабільність їх фінансування, підвищити ефективність використання державних коштів і результативність державних інвестиційних проектів. Крім того, прийняття закону дозволить гармонізувати систему управління державними інвестиціями з бюджетним процесом. Для досягнення мети законопроектом передбачено:

- визначення понять "державний інвестиційний проект" та "державні (місцеві) капітальні вкладення";

- визначення загального обсягу державних капітальних вкладень та пріоритетних напрямів (сфер, галузей) вкладень Основними напрямами бюджетної політики на наступний бюджетний період;

- встановлення Мінфіном планових та прогнозних обсягів державних капітальних вкладень на розробку та реалізацію державних інвестиційних проектів з урахуванням необхідності продовження чи завершення таких проектів, початку нових та доведення таких обсягів до 15 квітня кожного року до Мінекономрозвитку;

- прозорий та колегіальний розподіл бюджетних коштів у межах загального обсягу державних капітальних вкладень для продовження (завершення) реалізації раніше розпочатих інвестиційних проектів і нових;

- щорічне включення до проекту Державного бюджету необхідного обсягу витрат впродовж усього терміну реалізації проекту за результатами розподілу, здійсненого Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів;

- відображення списку державних інвестиційних проектів (із зазначенням обсягів фінансування) окремим додатком до пояснювальної записки до проекту Державного бюджету;

- оприлюднення інформації про реалізацію державних інвестиційних проектів разом із інформацією про виконання бюджетних програм Державного бюджету,

- не застосування процедури державної реєстрації інвестиційних проектів, передбаченої Законом України "Про інвестиційну діяльність".

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Бюджетний кодекс України, Закон України "Про інвестиційну діяльність", розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 N 385 "Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік ".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не призведе до зміни бюджетних показників в поточному бюджетному періоді.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено Мінфіном без зауважень, Мін'юстом - із зауваженнями щодо нормопроектувальної техніки, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

В проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза проекту Закону не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не матиме впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону забезпечить створення ефективної та прозорої системи управління державними інвестиціями, яка дозволить забезпечити обґрунтованість та прозорість прийняття рішень щодо фінансування державних інвестиційних проектів, стабільність їх фінансування, підвищити ефективність використання державних коштів і результативність державних інвестиційних проектів.

 

Міністр економічного розвитку і торгівлі України 

А. Абромавичус

Опрос