Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно специального сбора за отсрочку призыва на военную службу во время частичной мобилизации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2251
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодні наша держава перебуває у стані неоголошеної війни. Ключовими фактором перемоги є не тільки бойова техніка, міжнародна підтримка чи тактичні маневри. Основним чинником, що дозволить отримати перемогу, є безумовно військовослужбовці, які мужньо та стійко тримають оборону перед агресором.

На полі бою найкращим воїном є той, хто мотивований до боротьби, має бажання брати участь у бойових діях та досвід участі у воєнних компаніях. Саме з таких людей повинна складатися оновлена українська армія. Інші особи, які не мають хисту до військовою справи, можуть принести користь війську матеріальною допомогою, своєю інтелектуальною працею або щонайменше фінансово.

Цей Закон покликаний запровадити нову підставу відстрочки від мобілізації - сплата спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації. Скориставшись такою підставою відстрочки, особи, які не принесли б значної користі в бою, зможуть легально (без використання нині діючих корупційних схем) сплатити визначену за формулою суму і бути звільнені від мобілізації.

Кошти, акумульовані зі спеціального збору, зможуть бути використані виключно на допомогу військовослужбовцям та їх сім'ям, на закупівлю, ремонт, модернізацію військової техніки тощо.

2. Цілі та завдання законопроекту

Цей Закон покликаний покращити фінансування військових формувань України та підвищити ступінь моральної готовності до участі у бойових діях особового складу військових формувань.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону передбачається введення спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації як нової підстави для відстрочки від мобілізації.

Сума спеціального збору розраховуватиметься за формулою:

Сз = Бвс * Зк * Мк

Сз - Спеціальний збір за відстрочку;

Бвс - базова вікова ставка;

Зк - Зарплатний коефіцієнт;

Мк - коефіцієнт місця проживання.

Базова вікова ставка становить:

- особи віком до 25 років включно - у розмірі 30 мінімальних заробітних плат;

- особи віком від 26 років до 31 року включно - у розмірі 35 мінімальних заробітних плат;

- особи віком від 31 року до 45 років включно - у розмірі 45 мінімальних заробітних плат;

- особи віком від 46 років - у розмірі 30 мінімальних заробітних плат;

Зарплатний коефіцієнт становить:

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює або менше 1 мінімальної заробітної плати - 0,9;

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює від 1 мінімальної заробітної плати до 3 мінімальних заробітних плат - 1,05;

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює від 4 мінімальних заробітних плат до 6 мінімальних заробітних плат - 1,15;

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює від 7 мінімальних заробітних плат до 15 мінімальних заробітних плат - 1,2;

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює від 16 мінімальних заробітних плат до 30 мінімальних заробітних плат - 1,3;

заробітна плата за останні 6 місяців в середньому на місяць дорівнює від 31 мінімальної заробітної - 1,5;

Коефіцієнт місця проживання становить:

для сіл та селищ - 0,9;

для міст - 1,05;

для міст районного значення - 1,1;

для міст обласного значення та для міст, які є обласними центрами, - 1,15;

для міста Києва та Севастополя- 1,3.

Термін відстрочки - 365 днів.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що регулює правовідносини мобілізації, є Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Кошти, отримані від сплати спеціального збору за відстрочку призову, будуть використані на заходи реабілітації, передбачені Законом України "Про реабілітацію учасників бойових дій та антитерористичної операції".

5. Фінансово-економічне обгрунтування законопроекту

Реалізація Закону призведе до збільшення дохідної частини державного бюджету. Дохід від реалізації цього Закону становитиме 1364769600 з огляду на наступні розрахунки:

Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" мінімальна заробітна плата до грудня 2015 року становить 1218 грн.

Мінімальна сума, яка може бути сплачена за спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації, - 29597,4 грн. (Сз=30*1218*0,9*0,9).

Максимальна сума, яка може бути сплачена за спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації, - 113022 грн. (Сз=45*1218*1,5*1,3).

Отже, середня сума, яка може бути сплачена за спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації, - 68238,45.

За дві хвилі мобілізації кількість осіб, що сплатять спеціальний збір, приблизно становить 20 тисяч чоловік.

Отже кількість акумульованих коштів становитиме 1364769600 (68238,45*20000).

6. Очікувані правові та соціальні наслідки прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме наповнення державного бюджету та встановить соціальну справедливість при призові на період мобілізації.

 

Народний депутат України

С. І. Семенченко

Опрос