Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2250а
Дата рассмотрения: 02.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Частиною першою статті 38 Конституції України встановлено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Тому, першочерговим питанням є саме пошук ефективної моделі виборчої системи на місцевих виборах, яка би відображала електоральні настрої громади, забезпечувала зв'язок міських голів з виборцями.

Відтак, враховуючи вище викладене, постала потреба в комплексному оновленні закону про місцеві вибори із врахуванням рекомендацій міжнародних інституцій, використанням практичного досвіду проведення минулих виборчих кампаній та виваженими підходами до впровадження нової виборчої системи.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою Законопроекту є запровадження комплексного та ефективного правового регулювання порядку організації і проведення виборів міських голів відповідно до вимог Конституції України, з урахуванням рекомендацій міжнародних інституцій, використанням практичного досвіду проведення минулих виборчих кампаній.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується нова редакція закону України, який визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, положення якого також пропонується узгодити з положеннями законів України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про місцеве самоврядування в Україні" та законодавчо забезпечити обрання старост.

Законопроектом, зокрема, передбачається, що вибори міських голів будуть проходити за такими виборчими системами:

1) міських голів (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) - за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

2) сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голів, сільських старост - за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України, закони України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим", "Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим", "Про Державний реєстр виборців", "Про Центральну виборчу комісію".

Реалізація положень Законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Законопроекту в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціальних наслідків

Прийняття запропонованого проекту Закону сприятиме демократизації виборчого процесу та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення.

 

Народні депутати України

Опрос