Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предоставления социальных услуг)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.02.2015 № 2245
Дата рассмотрения: 26.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання соціальних послуг)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю забезпечення застрахованих осіб оздоровчими заходами, як профілактики тимчасової непрацездатності.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону N 1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи з профілактики страхових випадків. Пунктом 1 ч. 2 ст. 11 та п. 4 ч. 1 ст. 12 також передбачено використання коштів Фонду на фінансування заходів з профілактики страхових випадків, до яких, відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 19, відноситься стан тимчасової непрацездатності.

Разом з тим, при прийнятті Верховною Радою України Закону України від 28.12.2014 N 77-VIII, яким Закон N 1105 було викладено у новій редакції, не було враховано зауваження Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також висновок головного науково-експертного управління Верховної ради України щодо порушення статті 22 Конституції України шляхом звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян, а саме скасування норми щодо забезпечення оздоровчих заходів (оплати путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей).

Таким чином, внесення зазначених змін обумовлено тим, що єдиним способом профілактики страхових випадків з тимчасової втрати працездатності є надання застрахованим особам послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення, яких вони були позбавлені з прийняттям Закону України від 28.12.2014 N 77-VIII. Відсутність профілактики випадків тимчасової непрацездатності призведе зо збільшення їх числа та тривалості, а відтак до збільшення нарахувань та виплат за ними.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою використання коштів Фонду соціального страхування України за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах є поліпшення їх здоров'я, що впливатиме на зниження рівня захворюваності серед застрахованих осіб та сприятиме зменшенню витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Пропонується внести зміни Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", що затвердять норми щодо забезпечення права застрахованих осіб на відновлення здоров'я за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання є:

Конституція України, Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закони України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Закону України "Про фізичну культуру і спорт".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію Законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

6. Регіональний аспект

Проект акта стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект потребує узгодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту акта сприятиме зміцненню здоров'я застрахованих осіб, що у свою чергу сприятиме зменшенню видатків на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, раціональному та ефективному використанню коштів Фонду.

 

Народний депутат України

М. І. Лаврик 

Опрос