Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усовершенствования законодательства о защите экономической конкуренции субъектов хозяйствования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.02.2015 № 2244
Дата рассмотрения: 26.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства про захист економічної конкуренції суб'єктів господарювання)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, суб'єкти господарювання на підставі статті 14 Закону України "Про захист економічної конкуренції" мають право звертатися до Антимонопольного комітету України за висновками у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності їх дій положенням статей 6, 10 та 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та статті 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Надавати зазначені висновки на сьогоднішній день має право тільки Антимонопольний комітет України, як вищий колегіальний орган в системі органів Комітету та адміністративна колегія Антимонопольного комітету України.

Товарні ринки України, крім загальнодержавних мають регіональні (обласні, районні, міські) географічні межі. Таким чином, виникає необхідність одержання висновку щодо відповідності дій законодавству про захист економічної конкуренції суб'єктів господарювання, які діють на регіональних товарних ринках. Отже, в даний час, суб'єкти господарювання, які знаходяться в різних регіонах України, змушені витрачати додаткові ресурси для того, щоб подати до Антимонопольного комітету України необхідні для отримання зазначених висновків документи.

У ході дослідження Антимонопольним комітетом України питань, пов'язаних з наданням висновків, виникає необхідність в отриманні від суб'єктів господарювання додаткових роз'яснень чи документів, що значно ускладнюється у разі знаходження суб'єкта господарювання в іншому регіоні.

Норма, яка дозволяла суб'єктам господарювання отримувати відповідні висновки в органах Антимонопольного комітету України, зокрема у територіальних відділеннях, діяла в законодавстві про захист економічної конкуренції з 11.01.2001 до 05.07.2011, тобто до прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання у сфері захисту економічної конкуренції" N 3567-VI.

Тому існує об'єктивна необхідність повернути органам Антимонопольного комітету України, зокрема, територіальним відділенням право надавати зазначені висновки.

2. Мета і шляхи її досягнення

Реалізація положень законопроекту створить суб'єктам господарювання, що діють на регіональних товарних ринках, сприятливі умови одержання в органах Антимонопольного комітету України висновків щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, ефективне використання ресурсів (як фінансових, так і трудових).

Законопроект має на меті вдосконалити механізм отримання суб'єктами господарювання, що діють на регіональних товарних ринках висновків у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності їх дій положенням статей 6, 10 та 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та статті 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Положеннями законопроекту надається право державним уповноваженим, територіальним відділенням та адміністративній колегії Комітету, а також Антимонопольному комітету України, як вищому колегіальному органу надавати висновки у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності дій суб'єктів господарювання положенням статей 6, 10 та 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та статті 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відповідні суспільні відносини регулюються Законами України "Про Антимонопольний комітет України", "Про захист економічної конкуренції".

Проект законопроекту передбачає внесення змін до Законів України "Про Антимонопольний комітет України", "Про захист економічної конкуренції".

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України чи актів Кабінету Міністрів України.

Реалізація не потребує додаткових бюджетних витрат

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та впровадження Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Громадське обговорення

Громадське обговорення не проводилось.

8. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття результатів законопроекту

Прийняття законопроекту удосконалить механізм надання висновків у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності дій положенням законодавства про захист економічної конкуренції шляхом надання суб'єктам господарювання можливості отримувати такі висновки за місцем їх знаходження, зокрема в територіальних відділеннях Антимонопольного комітету України.

 

Народний депутат України

О. В. Герега

Народний депутат України

А. В. Шинькович

Опрос