Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно единого взноса для субъектов хозяйствования, в которых работают инвалиды)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.02.2015 № 2243
Дата рассмотрения: 26.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо єдиного внеску для суб'єктів господарювання, в яких працюють інваліди)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

Господарський кодекс України серед суб'єктів господарювання, окрім юридичних осіб, виділяє і фізичних осіб - підприємців, які також є учасниками господарських відносин, здійснюють господарську діяльність, реалізуючи власну господарську компетенцію (ч. 2 ст. 55). Фізичні особи-підприємці наділені такими ж правами та обов'язками, як і юридичні особи, в тому числі правом використовувати найману працю.

Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачає, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів (ч. 13 ст. 8).

Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників - інвалідів.

Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці нараховують єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено від 36,76 до 49,7 відсотків, що ставить різних суб'єктів господарювання в нерівні економічні умови та потребує негайного вирішення.

2. Цілі, завдання, загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо єдиного внеску для суб'єктів господарювання, в яких працюють інваліди)" розроблено з метою усунення існуючої невідповідності щодо сплати єдиного внеску для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в яких працюють інваліди.

Таким чином запропоновані зміни сприятимуть формуванню єдиного підходу до регламентації відносин щодо сплати єдиного внеску суб'єктами господарювання, що використовують найману працю інвалідів.

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо єдиного внеску для суб'єктів господарювання, в яких працюють інваліди)" передбачається внесення змін до ч. 13 ст. 8 зазначеного вище акта. Зокрема, запропонованими змінами пропонується доповнити її після слів "і організацій" словами "а також фізичних осіб - підприємців,".

Таким чином, єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців, як і для підприємств, установ та організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері

Зазначені правовідносини регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

4. Фінансово-економічне обгрунтування

Прийняття законопроекту не призведе до зміни показників бюджету.

5. Прогноз результатів

Запровадження змін, передбачених законопроектом, зменшить розмір єдиного внеску, що сплачується фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю інвалідів, до 41 відсотка визначеної бази нарахування.

 

Народний депутат України

О. Юринець

Опрос