Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах государственной регуляторной политики в сфере хозяйственной деятельности" (относительно повторного обнародования проекта регуляторного акта, органами и должностными лицами местного самоуправления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2015 № 2213а
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (щодо повторного оприлюднення проекту регуляторного акту, органами та посадовими особами місцевого самоврядування)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

11 вересня 2003 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Цей Закон визначає правові та організаційні засади реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" у випадках, встановлених цим Законом, може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта.

Відповідно до статті 35 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" оприлюднення з метою одержання зауважень і пропозицій проектів регуляторних актів, прийняття яких належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а також сільських, селищних та міських голів, проводиться до внесення цих проектів на розгляд засідання відповідного виконавчого органу ради або до внесення їх на затвердження відповідному сільському, селищному, міському голові. За рішенням сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради або відповідальної постійної комісії відповідної ради: оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії відповідної ради; можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії відповідної ради. У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням відповідної ради або відповідальної постійної комісії цієї ради функцію розробника проекту виконує орган, особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії відповідної ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії. Зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями розробникові цього проекту та головній постійній комісії ради.

Як вбачається з вищевикладеного, законодавець не зобов'язує органи та посадових осіб місцевого самоврядування повторно оприлюднити проект регуляторного акта, який був оприлюднений раніше, внаслідок зміни змісту проекту регуляторного акта за наслідками розгляду пропозицій та зауважень до такого регуляторного акта.

Вважаю, що є обов'язковим повторне оприлюднення проекту регуляторного акта, який був оприлюднений раніше, внаслідок зміни змісту проекту регуляторного акта за наслідками розгляду пропозицій та зауважень до такого регуляторного акта, оскільки внаслідок повторного не оприлюднення проекту регуляторного акта у даному випадку відбувається порушення прав громадян України на доступ до публічної інформації і відбувається порушення права громадян України подати свої заперечення на проект регуляторного акта.

Останнім часом прослідковується практика органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, коли вони оприлюднюють один проект регуляторного акта, а приймають фактично інший регуляторний акт посилаючись на те, що надійшли заперечення на проект регуляторного акта, які були ними враховані, але такі дії викликають обурення у громади міста тому, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи фактично приймають нове рішення з новими (збільшеними) тарифами ніж це було зазначено у проекті регуляторного акта, який був оприлюднений.

Таким чином, з метою забезпечення права громадян України на доступ до публічної інформації і забезпечення права громадян України подати заперечення на проект регуляторного акта, вважаю за доцільне зобов'язати органи місцевого самоврядування та їх посадових осіб повторно оприлюднювати проект регуляторного акта який був оприлюднений раніше, внаслідок зміни змісту проекту регуляторного акта за наслідками розгляду пропозицій та зауважень до такого регуляторного акта.

Крім цього, вважаю за доцільне передбачити у законі норму, згідно якої регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо вони повторно не оприлюднили проекту регуляторного акта який був оприлюднений раніше, внаслідок зміни змісту проекту регуляторного акта за наслідками розгляду пропозицій та зауважень до такого проекту регуляторного акта.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Ціллю та завданням проекту Закону є введення в законодавство України правової норми, згідно якої буде забезпечено право громадян України на доступ до публічної інформації та забезпечено право громадян України подати заперечення на проект регуляторного акта.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Механізмом досягнення вказаної мети є внесення відповідних змін до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються:

Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Прийняття проекту Закону України не потребує змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Внесення відповідних змін до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" сприятиме реалізації права громадян України на доступ до публічної інформації та сприятиме реалізації права громадян України подати заперечення на проект регуляторного акта.

 

Народний депутат України

О. Л. Сугоняко

Опрос