Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 197 Налогового кодекса Украины (относительно содействия развитию производства изделий медицинского назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2015 № 2206а
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України (щодо сприяння розвитку виробництва виробів медичного призначення)"

1. Обґрунтування необхідності ухвалення Закону України

Законодавством України передбачено обкладення податком на додану вартість ввезеного на митну територію України промислового обладнання, що використовується для виробництва в Україні виробів медичного призначення, вкрай необхідних для забезпечення закладів охорони здоров'я. Йдеться, зокрема про такі вироби як: шприци, голки, катетери, апаратура для переливання крові, озонотерапії, кисневої та аерозольної терапії тощо.

Зазначене враховується при формуванні ціни, що застосовується під час поставки закладам охорони здоров'я таких виробів. Тобто зазначені заклади закуповуючи відповідні медичні вироби, фактично, відшкодовують виробнику сплату ним податку на додану вартість на обладнання, що використовувалося для виробництва таких виробів. Діючі в Україні митні та податкові правила роблять економічно необґрунтованим розвиток медичного виробництва на території України. Тому на практиці значно вигідніше закуповувати імпортні вироби медичного призначення. Натепер основними постачальниками в Україну таких виробів медичного призначення є Індія, Китай, Турція та інші країни.

В умовах недостатнього фінансування закладів охорони здоров'я, моральної та фізичної зношеності медичного обладнання, відсутності в медичних закладах в достатній кількості елементарних виробів медичного призначення, необхідно вжити вичерпних заходів задля налагодження їх виробництва в Україні. Особливо зважаючи на одні з найвищих в Європі показники захворюваності і смертності серед населення України та вкрай негативну демографічну ситуацію, яка несе загрозу національній безпеці України.

Звільнення суб'єктів господарської діяльності від сплати податку на додану вартість при ввезені ними обладнання, що використовується ними для виробництва виробів медичного призначення, сприятиме вирішенню вказаної проблеми.

2. Мета та завдання ухвалення Закону України

Проект має на меті сприяти розвитку виробництва в України широкого спектру виробів медичного призначення із застосуванням новітніх іноземних технологій.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону України

Законопроект передбачає внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість стерилізаторів медичних, хірургічних або лабораторних, що відносяться до товарної підкатегорії 8419 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, а також обладнання для обробки гуми чи пластмаси або для виробництва виробів з цих матеріалів, що відноситься до товарних підкатегорій 8477 10 00 00 та 8477 80 99 00 згідно з УКТ ЗЕД, за умови, що таке обладнання застосовуватиметься платником податків для власного виробництва та якщо ідентичні товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативно-правова база у цій сфері складається із Митного кодексу України, Митного тарифу України, Податкового кодексу України.

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Ухвалення проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів і не передбачає зменшення надходжень до бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків ухвалення Закону України

Наслідком ухвалення проекту має стати сприяння розвитку виробництва в Україні виробів медичного призначення (що забезпечить створення в Україні нових робочих місць), а також імпортозаміщенню таких виробів внаслідок суттєвого зниження собівартості відповідної продукції.

Оскільки основними споживачами зазначеної вище продукції є заклади охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, прийняття запропонованого законопроекту матиме наслідком економію бюджетних коштів, що спрямовуються на закупівлю виробів медичного призначення, та використання таких коштів на здійснення інших програм охорони здоров'я.

 

Народні депутати України

О. Кужель

О. Третьяков

О. Кириченко

Т. Донець

І. Насалик

Л. Денісова

А. Шипко

Опрос