Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ограничении на движение иностранного автотранспорта

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.06.2015 № 2198а
Дата рассмотрения: 30.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про обмеження на рух іноземного автотранспорту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

З кінця зими 2014 року, в цілому не дружня політика Російської Федерації щодо України, набула нової якості і переросла у збройну агресію, що вилилась в окупацію Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, значної частини Донецької та Луганської областей, організацію і всебічну підтримку озброєного сепаратизму по всій території України.

Ключовим елементом агресивної стратегії Росії є окупація з наступною анексією Автономної Республіки Крим.

Зазначені дії Росії підпадають під ознаки агресії згідно "Визначення агресії", затвердженого Резолюцією 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, в тому числі відповідають критеріям агресії, даним у Статті 3 цього документа. Військова агресія Росії засуджена міжнародним співтовариством, зокрема в резолюціях Парламентської асамблеї Ради Європи від 9 квітня 2014 р. та Парламентської асамблеї ОБСЄ від 1 липня 2014 р.

Своїми діями Російська Федерація не спровоковано та в односторонньому порядку порушила норми і принципи міжнародного права, положення Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією 1997 році, підписаного в м. Київ та Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї у якості без ядерної держави, підписаного 05 грудня 1994 року.

Верховна Рада України у своїй Постанові від 27.01.2015 N 129-VIII, беручи до уваги Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН N 3314, визнала Росію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку.

Верховна Рада України ухвалила Постанову N 337-VIII від 21.04.2015 "Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків", якою парламент створив юридичне підґрунтя для пред'явлення Україною консолідованої претензії Російській Федерації у зв'язку зі збройною агресією Росії проти України.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день, завдяки анексії, де факто Україна не здатна розповсюдити власну юрисдикцію на територію Автономії. Законні українські органи влади окупантами розпушені, натомість, РФ створила на півострові маріонеткові, всеціло підконтрольні Москві. Населення Криму, що зберігає відданість Україні стало об'єктом систематичного залякування і силових акцій з боку спец. служб РФ. Фактично, на півострові Росія ввела режим терору і етноциду, зокрема проти кримських українців і кримських татар. Кожний, хто не згодний з фактом окупації АРК або має інші претензії до окупаційної влади став потенційним або реальним клієнтом спец. служб. На півострові де факто відбулася масова незаконна конфіскація майна,що належить українським громадянам і юридичним особам-резидентам України. Територія АРК стала величезною військовою базою РФ, де окрім 40 тис. Чорноморського флоту знаходиться ще біля 40 тис. військових різних родів військ, найновіша зброя, а за деякими даними і ядерна зброя. На півострові створені табори по підготовці терористів з метою їх наступного переправлення в материкову частину України для ведення диверсійної і терористичної діяльності. В той же час, окупанти і їх посібники з числа місцевих колоборантів (що зрадили Україну, взявши паспорт агресора і здійснивши відповідну "перереєстрацію" автотранспорту, вільно користуються всіма, в т.ч. і комерційними можливостями, які надає близькість до материкової України. Через адміністративний кордон Херсонської області і АРК здійснюється практично безперешкодний перепуск вантажів. В умовах війни даний стан речей є неприпустимим. І очевидною є потреба обмеження такої діяльності

Враховуючи все вищезазначене, вбачаю необхідність у прийнятті запропонованого Закону України про обмеження руху іноземного автотранспорту.

2. Цілі та завдання проекту Закону.

Завданням законопроекту є обмеження для агресора і його посібників з числа місцевих колоборантів, можливостей вільного перетину адміністративного кордону між материковою Україною і АРК та ведення ними комерційної діяльності, користуючись тими можливостями, які надає близькість до материкової України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Поданим проектом Закону передбачається заборона перетинати адміністративний кордон між Херсонською областю і тимчасово окупованою АРК будь-якого автотранспорту, що зареєстрований в РФ. В т. ч. і той, що "зареєстрований" окупантами на території анексованої АРК.

4. Стан нормативно-правового регулювання у даній сфері правового регулювання.

У даній сфері регулювання діють Конституція України, інші Закони України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття проекту Закону сприятиме захисту національних інтересів України у сфері її економічних інтересів, стане потужним анти стимулятором для окупантів і їх поплічників з числа кримських колоборантів у справі використання економічних можливостей України, буде сприяти наведенню належного порядку на адміністративному кордоні і погіршить умови для проникнення на материкову Україну проросійських терористів і диверсантів.

 

Народний депутат України 

Ю. М. Береза

Опрос