Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно повышения финансового обеспечения военнослужащих, принимающих участие в антитеррористической операции на Востоке Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.07.2015 № 2196а-1
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підвищення фінансового забезпечення військовослужбовців, що приймають участь в антитерористичній операції на Сході України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Українська держава щодня потерпає від військової агресії, у виникненні якої провідну роль відіграла держава-сусід. Очевидним є безперервне підтримання Росією воєнних дій на сході України: фінансування, постачання різноманітного обладнання й спорядження для сепаратистів, розміщення власних військ, що знаходяться на території нашої країни. У сукупності із безкарними агресивними публічними висловлюваннями це є деморалізуючим фактором.

Тому для захисту нашої Батьківщини необхідно акумулювати якнайбільше ресурсів, які б могли використовуватися військовослужбовцями Збройних Сил України та інших добровільних чи державних військових формувань, утворених на законних підставах. Такі дії жертводавців засвідчили б реальну підтримку людям, які, ціною власного життя захищають країну.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю цього Проекту Закону є внесення змін до деяких Законів України з метою підвищення фінансового забезпечення військовослужбовців, що приймають участь в антитерористичній операції на Сході України.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про оборону України", визначивши, що Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує окремий Порядок фінансового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, військових формувань, утворених на законних підставах, що приймають участь в Антитерористичній операції на Сході України, яка розпочалась згідно з Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" N 405/2014 від 14.04.2014 і до моменту оголошення про її завершення із спеціального реєстраційного рахунку, передбаченого Законом України "Про підвищення рівня мотивації військовослужбовців до виконання загального військового обов'язку".

Також Рада Міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації проводять укладення договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від права власності щодо внесення коштів у вигляді благодійних пожертв на спеціальний реєстраційний рахунок для фінансового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, військових формувань, утворених на законних підставах, що приймають участь в Антитерористичній операції на Сході України, яка розпочалась згідно з Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" N 405/2014 від 14.04.2014 і до моменту оголошення про її завершення.

У Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначається, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється також за рахунок коштів у вигляді благодійних пожертв фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів, у порядку, розробленому та затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Пільги, компенсації та гарантії, передбачені цим Законом, надаються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на утримання відповідних бюджетних установ, у тому числі джерел, що не заборонені законами України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний Закон України вносить зміни до таких законів України:

Про оборону України;

Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний законопроект вдосконалить законодавство у сфері фінансового забезпечення військовослужбовців, що приймають участь в антитерористичній операції на Сході України.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко (посвідчення N 362)

Опрос