Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно государственной регистрации вещных прав на земельный участок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.02.2015 № 2177
Дата рассмотрения: 19.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо державної реєстрації речових прав на земельну ділянку)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Процедура набуття і державної реєстрації права оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації, зазначена у Законі України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", на сьогодні не узгоджена із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Земельним кодексом України.

Зокрема, Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" вимагає оформлення державних актів на право власності на земельну ділянку, у той час коли вимоги щодо видачі таких актів вже виключені із Земельного кодексу України.

В свою чергу, Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" взагалі не дозволяє зареєструвати право оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки, що відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України позбавляє можливості використання великого масиву землі та одержання відповідних доходів місцевими бюджетами, не дивлячись на наявність прав та повноважень у відповідних органів на укладення зазначених договорів оренди.

На виправлення цієї ситуації і направлений законопроект.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Метою і основним завданням проекту Закону є узгодження норм Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується:

- узгодження норми Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";

- запровадження норми, за якою державна реєстрація права власності на земельні ділянки, сформовані шляхом виділення в натурі на місцевості земельних часток (паїв) має здійснюватись із видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчими актами, що визначають дану сферу правового регулювання, є Земельний кодекс України, Закони України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", "Про землеустрій", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Необхідність зміни інших законодавчих актів для вирішення проблеми, порушеної у законопроекті, відсутня.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону не потребує додаткових видатків з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Ухвалення даного проекту Закону дозволить узгодити норми Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", а також дозволить сільськогосподарським виробникам та фермерам використовувати землю та сплачувати орендну плату до місцевих бюджетів.

 

Народний депутат України

О. В. Долженков

Опрос