Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 1 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно частичной индексации пенсий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2175а-1
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо часткової індексації пенсій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

30.06.2015 року Кабінетом Міністрів України за ініціативою Міністерства фінансів України зареєстрований проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (N 2175а) на виконання "пункту 13 Розділу E "Стеля" на протерміновану заборгованість з відшкодування ПДВ Технічного меморандуму з МВФ про взаєморозуміння". Фактично, на виконання вимог МВФ Уряд України зміг мобілізувати фінансовий ресурс у розмірі 12 млрд. грн., який буде спрямовуватись на бюджетне відшкодування ПДВ.

З іншого боку, в 2015 році в країні взагалі не проводилась індексація грошових доходів населення, зокрема пенсій. Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України" від 28 грудня 2014 року N 80-VIII Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік. При цьому в 2015 році всі положення чинного законодавства України, які регламентують питання індексації грошових доходів населення, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Враховуючи вищевикладене, чинною владою прийняті всі необхідні зміни до законодавства України щоб загальмувати процес індексації грошових доходів населення до грудня поточного року!

Додаткового необхідно відзначити, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 2 березня 2015 року N 217-VIII був зменшений обсяг фінансування дефіциту Пенсійного фонду України майже на 3,9 млрд. грн., що також створило соціальну напругу серед пенсіонерів в частині повного та своєчасного фінансування пенсійного забезпечення.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Проектом Закону України "Про внесення змін до Додатка N 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо часткової індексації пенсій" (далі - законопроект) пропонується підвищити Загальний фонд Дохідної частини Державного бюджету України на 12 млрд. грн. згідно понаднормативних показників Міністерства фінансів України щодо планових податкових надходжень в поточному році та спрямувати їх не на бюджетне відшкодування ПДВ, як зазначено в законопроекті N 2175а від 30.06.2015 року, а на здійснення часткової індексації пенсій для соціально незахищених верств населення.

3. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроектом передбачено збільшення на 2015 рік загального фонду дохідної частини Державного бюджету України на 12,0 млрд. грн., тобто фінансовий ресурс, який був мобілізований Урядом згідно законопроекту N 2175а від 30.06.2015 року.

При цьому, враховуючи поточний стан із збором податків до бюджету, законопроектом також пропонується збільшити показники із надходжень:

- податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 5,42 млрд. грн.;

- податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів приблизно на 6,58 млрд. гривень.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчими актами, що визначають дану сферу правового регулювання, є Закон України "Про Державний бюджет на 2015 рік".

Необхідність внесення змін до інших законодавчих актів для вирішення проблеми, порушеної у законопроекті, відсутня.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Ухвалення даного законопроекту призведе до акумулювання додаткового фінансового ресурсу в загальному фонді Державного бюджету на 2015 рік у розмірі 12 млрд. грн., який дозволить провести, зокрема, часткову індексацію пенсій, що знівелює ті негативні макроекономічні показники у вигляді підвищених темпів інфляції, які відображаються на купівельній спроможності грошових доходів пенсіонерів.

 

Народний депутат України

О. В. Долженков

Опрос