Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно закупки товаров, работ и услуг, необходимых для реализации государственной информационной политики

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2169а
Дата рассмотрения: 25.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для реалізації державної інформаційної політики"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

10.04.2014 Верховною Радою України прийнято Закон України N 1197-VII "Про здійснення державних закупівель".

Цим Законом термін "державне замовлення" застосовується лише в контексті здійснення процедур закупівлі послуг з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта).

Крім того, пунктом 5 розділу XI "Прикінцеві положення" вказаного Закону визнано таким, що втратив чинність, Закон України "Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб".

Після набрання чинності вказаним Законом потребують внесення змін закони України "Про видавничу справу", "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації".

Пунктом 1 доручення Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. від 30.04.2014 N 15116/1/1-14 Мінекономрозвитку України було передбачено забезпечити відповідно до регламентних вимог подання в установлений строк проектів нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 10.04.2014 N 1197-VII "Про здійснення державних закупівель".

З огляду на наведене, Держкомтелерадіо України листом від 15.05.2014 N 1963/23/11 надав Мінекономрозвитку України пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації цього Закону.

Мінекономрозвитку України листом від 10.06.2014 N 3301-06/19192-03 поінформувало Держкомтелерадіо України, що у разі надходження до проектів нормативно-правових актів з порушеного питання, візьме участь в їх погодженні відповідно до регламентних вимог.

У зв'язку з цим, виникла необхідність у підготовці законопроекту щодо внесення змін до деяких законів України щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для реалізації державної інформаційної політики.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є приведення законів України "Про видавничу справу", "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" у відповідність до Закону України "Про здійснення державних закупівель".

З цією метою законопроектом пропонується:

внести зміни до статті 1 і 5 Закону України "Про видавничу справу", а також виключити статтю 26-1 цього Закону;

внести зміни до статей 1, 5, 9, 13 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", а також виключити статті 13, 19, 19-1 вказаного Закону;

внести зміни до статті 5 Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні";

внести зміни до статей 13, 19, 49 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту Закону України є пункт 1 § 32 глави 2 розділу 4 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950.

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, закони України "Про здійснення державних закупівель", "Про видавничу справу", "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 N 341 "Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України" та інші нормативно-правові акти.

Реалізація проекту Закону України передбачає визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України від 13.07.2004 N 918 "Про затвердження Положення про державне замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм", від 12.09.2012 N 850 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Міністерство юстиції України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України погодили проект Закону України без зауважень.

Міністерство фінансів України погодило проект Закону України із зауваженнями, які не враховано.

На виконання пункту 6 § 37 Регламенту Кабінету Міністрів України Державним комітетом телебачення і радіомовлення України вжито вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей щодо спірних положень проекту Закону України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України для громадського обговорення оприлюднено:

з 01.08.2014 у підрубриці "Проекти актів Кабінету Міністрів України" рубрики "Законопроектна діяльність" та у підрубриці "Проекти регуляторних актів" рубрики "Регуляторна політика" офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо;

з 10.09.2014 у підрубриці "Проекти на обговорення" рубрики "Громадянське суспільство і влада" Урядового порталу в мережі Інтернет.

Пропозицій та зауважень від інститутів громадянського суспільства до проекту Закону України на опрацювання до Держкомтелерадіо не надходило.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України є регуляторним актом та відповідає принципам державної регуляторної політики.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація Закону України не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України забезпечить приведення законів України "Про видавничу справу", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", "Про телебачення і радіомовлення" у відповідність до Закону України "Про здійснення державних закупівель".

 

Голова Держкомтелерадіо 

О. Наливайко

Опрос