Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 229 Налогового кодекса Украины (относительно вопроса дерегуляции производства лекарственных средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2167а
Дата рассмотрения: 25.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 229 Податкового кодексу України (щодо питання дерегуляції виробництва лікарських засобів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На даному етапі Україна потребує подальших кроків на шляху дерегуляції та приведення функцій виконавчих органів до європейських стандартів. Законопроект "Про внесення зміни до статті 229 Податкового кодексу України (щодо питання дерегуляції виробництва лікарських засобів)" (далі - Законопроект) розроблено зважаючи на необхідність скорочення погоджувальних процедур, зменшення впливу державних органів на діяльність суб'єктів господарювання, які для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів) використовують спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, та зважаючи на достатній рівень регулювання з боку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику та контролю за здійсненням такого виробництва, що забезпечується шляхом встановлення податкових постів на таких підприємствах, які в тому числі документально підтверджують факт цільового використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів.

Законопроект передбачає скасування додаткової процедури щорічного встановлення та визначення Кабінетом Міністрів України обсягів квот на відвантаження спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту виробникам лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.

Також скасовується норма щодо визначення Кабінетом Міністрів України чергового переліку лікарських засобів, а саме Переліку лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий (далі-Перелік).

Натомість пропонується, що до такого Переліку можуть бути віднесені лише зареєстровані в установленому порядку в Україні лікарські засоби вітчизняного виробництва, які включені до Державного реєстру лікарських засобів (згідно Закону України "Про лікарські засоби").

Водночас необхідно зазначити, що пунктом 229.1 ст. 229 Податкового кодексу України чітко врегульовано особливості оподаткування спирту етилового в залежності від напряму його використання, зокрема і щодо виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів).

Тому пропонується встановити, що відвантаження спирту етилового проводиться для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів) включених до Державного реєстру лікарських засобів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.

Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що скасування зайвої процедури щорічного встановлення та визначення Кабінетом Міністрів України обсягів квот спирту етилового для виробництва лікарських засобів та Переліку лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, дозволить спростити умови ведення бізнесу у сфері виробництва лікарських засобів, сприятиме уникненню корупційної складової при проведенні процедури визначення та встановлення Кабінетом Міністрів України обсягів квот на відвантаження спирту етилового за пільговою ставкою акцизного збору підприємствам.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є дерегуляція господарської діяльності підприємств, що у виробництві лікарських засобів використовують спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Скасування зайвої процедури щорічного встановлення та визначення Кабінетом Міністрів України обсягів квот спирту етилового для виробництва лікарських засобів та Переліку лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, дозволить спростити умови ведення бізнесу у сфері виробництва лікарських засобів.

Прийняття Законопроекту сприятиме скороченню погоджувальних процедур, зменшенню впливу державних органів на діяльність суб'єктів господарювання, які для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів) використовують спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, уникненню ризиків вчинення корупційних правопорушень при проведенні процедури визначення та встановлення Кабінетом Міністрів України обсягів квот на відвантаження спирту етилового за пільговою ставкою акцизного збору підприємствам.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, виклавши підпункт 229.1.13 пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України в наступній редакції: "229.1.13. Відвантаження спирту етилового проводиться для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів) включених до Державного реєстру лікарських засобів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень даного законопроекту потребує внесення змін лише до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація зазначеного законопроекту сприятиме зменшенню впливу державних органів на діяльність суб'єктів господарювання, які для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів) використовують спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Прогноз результатів

Реалізація Закону забезпечить скорочення функцій та оптимізацію процедур регулювання господарської діяльності підприємств, що у виробництві лікарських засобів використовують спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, та сприятиме запровадженню прозорих і єдиних правил для всіх суб'єктів підприємницької діяльності.

 

Народний депутат України 

А. Ф. Шипко

Опрос