Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно осуществления увеличения расходов в бюджет Министерства культуры за счет перевыполнения поступлений в государственный бюджет)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2165а
Дата рассмотрения: 25.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розроблено у зв'язку з необхідністю прийняття екстрених заходів щодо забезпечення рятування єдиного на Сході України державного культурного закладу національного рівня - "Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка".

2. Мета і шляхи досягнення

Законопроект розроблено з метою призупинення кризових процесів, які відбуваються протягом останніх п'яти років в єдиному на цей час державному національному академічному культурному закладі на сході України.

Законопроектом передбачається збільшення загального обсягу видатків загального фонду Міністерства культури за рахунок збільшення надходжень до Державного бюджету порівняно з плановими показниками на суму 14700 тис. гривень. Ці кошти передбачається спрямувати цільовим чином на погашення боргів за теплопостачання Державному підприємству "Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка" на суму 13100 тис. грн., та збільшення державної підтримки в 2015 році цього закладу на суму 1600 тис. грн. для часткової компенсації витрат на теплопостачання в другому півріччі 2015 року.

3. Правові аспекти

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до:

Конституції України;

Бюджетного кодексу України;

Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Реалізація положень даного законопроекту не потребує змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Пропонується здійснити збільшення бюджетних призначень за видатками споживання шляхом видатків за бюджетною програмою "Фінансова підтримка національних театрів" (код 1801110) на 14600 тис. грн., за рахунок розподілу збільшення надходжень до державного бюджету в першому кварталі 2015 року.

Зазначені кошти будуть використані на погашення боргу ДП "ХНАТОБ", що не дасть можливості зупинки театру. У разі ж зупинки театру стануть необхідними соціальні витрати на утримання безробітних, а це більш, ніж 750 акторів та працівників театру (загальний обсяг фонду заробітної плати театру більш ніж 45 млн. грн.) Також стануть конче необхідними витрати на консервування та подальше утримання будівлі театру, без будь яких надходжень не з бюджету. Також великою проблемою, в усіх аспектах, стане подальше відновлення діяльності театру (обсяг необхідних витрат буде у рази перевищувати необхідні зараз театру кошти). У подальшому передбачається провести зміни в господарської та творчої діяльності, які дадуть можливість збільшити надходження від діяльності театру та відповідно зменшити державну підтримку.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить вирішити цілий ряд важливих проблем. Перш за все, не дасть можливості знищити унікальну культурну установу, яка, по суті, є форпостом української культури на Сході України. Зняти соціальну напругу, пов'язану з потенційною ліквідацією більш ніж 800 висококваліфікованих робочих місць. Крім того, враховуючи високу соціально-політичну значимість в теперішній час Харківської області, дасть серйозний сигнал підтримки центральними органами влади культурних уподобань і традицій населення Сходу України. Збереження театру дозволить отримати роботу за фахом (саме в Україні) значної частини талановитих акторів і музикантів, театральних фахівців та вимушених переселенців з Криму, Донецької та Луганської області. Прийняття запропонованого законопроекту дозволить зберегти для держави єдиний на сході України театральний комплекс, який включає в себе: унікальний театрально-виробничий комплекс, бо ДП ХНАТОБ - єдиний в Україні театр з повним циклом виробництва театрального реквізиту; високопрофесійні оперну та балетну трупу, хор та оркестр; а також унікальну будівлю театру, площею більше 52 тис. кв. метрів.

 

Народні депутати України

О. В. Кірш

В. М. Остапчук

Я. В. Маркевич

Р. С. Семенуха

А. В. Кошелєва

Д. О. Шенцев

Опрос