Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 36 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно назначения пенсии в связи со смертью или гибелью вледствие повреждения здоровья во время участия в Революции Достоинства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2162а-2
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо призначення пенсії у зв'язку зі смертю або загибеллю унаслідок ушкодження здоров'я під час участі в Революції Гідності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

21 листопада 2013 року фактично розпочалася безстрокова акція протесту проти політики режиму Януковича, який відмовився від вступу України до Європейського Союзу. Але з перебігом кровопролитних подій, що відбувалися на Майдані та площах й вулицях населених пунктів України, ця акція переросла уже в боротьбу проти корумпованих структур, створених режимами попередніх президентів та Януковича.

Події Революції Гідності призвели до загибелі і каліцтва значної кількості українців, які приймали участь у боротьбі проти корупціонерів та їхніх прихильників. Більше того, в цей час зникло безвісті немало громадян, пов'язаних з боротьбою проти режиму Януковича. На сьогодні не можемо довіряти жодному офіційному чи неофіційному джерелу про кількість загиблих, адже в майбутньому може виявитися, що ті, хто пропав безвісти, був жорстоко закатований режимом Януковича, а отже, був учасником Революції Гідності.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю цього проекту Закону є призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника під час участі в Революції Гідності тим членам сімей, чиї рідні загинули з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначивши, що пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї у разі смерті або загибелі внаслідок ушкодження здоров'я особи під час її участі в масових акціях протесту та громадської непокори населення режиму Януковича під час Революції Гідності у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний проект Закону України вносить зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний законопроект вдосконалить законодавство, що стосується пенсійного забезпечення осіб, які в ньому мають нагальну потребу.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко (посвідчення N 362)

Опрос